Aktuality

Ragbista Voves: Trenéři mě učili se nikdy nevzdávat

K ragby ho vedl otec a v pěti letech ho vzal do pražského klubu RC Praga. Do ní se reprezentant Robert Voves (34) vrátil po devíti letech z Francie, kde se tímto náročným sportem, jako jeden z mála hráčů z České republiky, profesionálně živil.

číst dále

Brankáře Kafku florbal baví i díky trenérům

To, že stále chytá za Tatran Střešovice v extralize i za reprezentační tým, přičítá Tomáš Kafka působení trenérů, s nimiž se v dlouhé kariéře setkal. Začala v pražském klubu už v roce 1998 a během ní získal tři medaile z mistrovství světa.

číst dále

Návod, jak se přihlásit. Pro trenéry, svěřence a další

Vyplňte formulář v sekci Nominace trenéra a zvolte možnost, že jste trenér. Nejprve se musíte zaregistrovat přes mailovou adresu. Na ní Vám zašleme link, který odkáže na dotazník s otázkami. Udělejte si na něj čas, minimálně 10 minut. Otázky jsou koncipovány tak, abychom poznali, jaký jste typ trenéra a co Vás na trénování dětí nejvíce baví. Jaké jsou ceny? Hlavnímu vítězi umožníme cestu na zahraniční stáž do slavného tréninkového centra v hodnotě 100 000 korun. Mateřskému klubu přispějeme částkou 50 000 korun.

číst dále

Kohák: Za trenéra jsme měli „Foglara“

Jakub Kohák je velkým sportovním fanouškem. Hraje fotbal, futsal, basket, hokej… Snad všechno. A v televizi se nejraději podívá na fotbalovou Barcelonu, či tenis. Pro web Díky, trenére se rozpíval o svém nejoblíbenějším trenérovi z dětsví.

číst dále

Badmintonista Koukal: S tátou jsme ujeli asi milion kilometrů

Zůstal nejlepším českým badmintonistou, přestože mu před pěti lety lékaři řekli – máte rakovinu, nádor varlete je zhoubný. Petr Koukal (29) se z toho po léčení plném chemoterapií dostal. V roce 2012 se zúčastnil olympiády v Londýně, kde se stal vlajkonošem české výpravy. Nyní se připravuje na kvalifikační turnaje o postup na olympijské hry 2016 v Brazílii. Ani v Riu de Janiero, na své třetí olympiádě, nechce chybět.

číst dále

Kdo má slyšet: Díky, trenére

Nejlepšího trenéra hledalo před nedávnem téměř osm stovek odborníků z nejrůznějších sportů. Výzkum pražské Fakulty tělesné výchovy a sportu ho našel. Není to konkrétní osoba, třeba fotbalový Vrba či hokejový Růžička. Nemá jméno, odborníci ho sestavili podle svých znalostí. Jaký je ten nejlepší podle trenérů?

číst dále

Logo symbolizuje spojení trenéra se svěřencem. Jak vznikalo?

Nová soutěž Díky, trenére chce ocenit ty, kteří své svěřence umí nejen naučit kopat do míče, dobře plavat či zahrát forhend, ale přivedou je k trvalému sportování, mají k nim vřelý vztah a vedou je k fair play. V listopadu pořadatel společně s odbornou porotou vyhlásí Trenéra mládeže 2015. A jednou z cen bude i speciální soška, která se bude podobat oficiálnímu logu soutěže. To vymysleli designéři z kreativního studia REMEMBERSHIP_.

číst dále