Aktuality

Badmintonista Koukal: S tátou jsme ujeli asi milion kilometrů

Zůstal nejlepším českým badmintonistou, přestože mu před pěti lety lékaři řekli – máte rakovinu, nádor varlete je zhoubný. Petr Koukal (29) se z toho po léčení plném chemoterapií dostal. V roce 2012 se zúčastnil olympiády v Londýně, kde se stal vlajkonošem české výpravy. Nyní se připravuje na kvalifikační turnaje o postup na olympijské hry 2016 v Brazílii. Ani v Riu de Janiero, na své třetí olympiádě, nechce chybět.

číst dále

Kdo má slyšet: Díky, trenére

Nejlepšího trenéra hledalo před nedávnem téměř osm stovek odborníků z nejrůznějších sportů. Výzkum pražské Fakulty tělesné výchovy a sportu ho našel. Není to konkrétní osoba, třeba fotbalový Vrba či hokejový Růžička. Nemá jméno, odborníci ho sestavili podle svých znalostí. Jaký je ten nejlepší podle trenérů?

číst dále

Logo symbolizuje spojení trenéra se svěřencem. Jak vznikalo?

Nová soutěž Díky, trenére chce ocenit ty, kteří své svěřence umí nejen naučit kopat do míče, dobře plavat či zahrát forhend, ale přivedou je k trvalému sportování, mají k nim vřelý vztah a vedou je k fair play. V listopadu pořadatel společně s odbornou porotou vyhlásí Trenéra mládeže 2015. A jednou z cen bude i speciální soška, která se bude podobat oficiálnímu logu soutěže. To vymysleli designéři z kreativního studia REMEMBERSHIP_.

číst dále