Aktuality

VÝZVA: Napište nám něco více o trenérech z Top 30!

​Projekt Díky, trenére má za sebou první fázi – výběr Top 30 trenérů. V současné době o nich pořadatelé společně s Deníkem píší příběhy, které se objeví na našem webu a také v novinách. Pořadatelé Díky, trenére nabízí ještě druhou možnost, jak vybrané trenéry přiblížit.

číst dále

Cyklistika je pořád stejná dřina, říká legendární Henke

Když se zadíváte do Skript pro trenéry cyklisty, které připravil společně s odborným kolektivem Svatopluk Henke, nestačíte se divit. Tolik detailních rad jen tak nenajdete. Nachází se v něm například podrobný jídelníček, druhy masáží nebo v tabulkách rozepsané normy obecné kondiční připravenosti s konkrétním počtem cviků.

číst dále

Talent ping-pongu zažil čínský dril. Bylo to tvrdé, říká Reitšpies

Víte, jak trénují děti v Číně? Rodiče je přivezou do velkých sportovních středisek s vidinou, že se z nich jednou stanou profesionální sportovci. Nejprve s nimi pilují běžnou atletickou průpravu a pak za nimi přijde šéftrenér a osmiletým špuntům pokyne: „Ty budeš hrát badminton, ty zas dělat krasobruslení a ty stolní tenis.“

číst dále

Konečně: Díky, trenére zná Top 30!

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první fázi – zná jména Top 30 trenérek a trenérů dětí a mládeže. Jména vybraných, kteří budou dál soutěžit o titul Trenér mládeže 2015 a ceny v hodnotě 150 tisíc korun, zveřejnil dnes Deník.

číst dále

Squashista Koukal: Snažím se nehrát podle šablon

Co bude dělat squashista Jan Koukal (32), až mu přibudou roky a ukončí svoji profesionální kariéru? Naučí se do té doby hrát oblíbený poker tak dobře, aby měl úspěchy i v něm? Nebo se stane televizním reportérem? Proč ne, vždyť má rád tolik sportů... A kromě toho, že se jim nevyhýbá, s nadšením je sleduje a zaníceně komentuje.

číst dále

Víte, kdo radí Vrbovi? Ano, je to Kohák!

Jejich komunikace doposud nebyla oficiálně vyzrazena. Nikdo o tom nevěděl. Ale během tiskové konference na projekt Díky, trenére se k tomu přiznali. Jakub Kohák, sportovec, umělec a režisér, je rádcem Pavla Vrby. „Je to pravda,“ pokyvoval s úsměvem fotbalový trenér české reprezentace.

číst dále

V Japonsku se trénuje do umření, říká baseballista Sládek

Baseball mu v začátcích vůbec nešel, což ho štvalo. A tak Jakub Sládek chodil po škole odpalovat míčky, pálku držel v ruce často, za den dal třeba 500 ran. Vyplatilo se! Jako první Evropan podepsal smlouvu do faremního týmu slavné Philadelphie Phillies, jako první Čech se podíval do profesionální japonské soutěže.

číst dále

Hraji nyní s větším nadhledem, tvrdí šachový velmistr Navara

Do soutěže Díky, trenére nominoval velmistr David Navara (30), nejlepší český profesionální šachista, trenérskou legendu Evžena Gonsiora (84). „Je to člověk, který obětavě pečoval o několik generací šachistů a dělá to dodnes,“ vysvětlil, proč vybral právě jeho, přestože ho přímo netrénoval.

číst dále