Aktuality

Snažím se najít talent v každém svěřenci, říká vítěz Bíza

Před dvěma týdny slavil vítězství. Michal Bíza se stal vítězem druhého ročníku akce Díky, trenére, která se pořádala v Praze na Podvinném mlýně. Porota ho vybrala do Top 4 a ve finále ovládl všechny tři hry. Vítězstvím získal od pořadatelů 100 tisíc korun – polovina z té částky půjde na jeho zahraniční stáž, druhá polovina do jeho klubu z Hodonína.

číst dále

Reportáže z finálového Dne trenérů mládeže

Oslava dětského sportování. To především bylo vyvrcholení druhého ročníku akce Díky, trenére. V ní deset trenérek a trenérů z rozličných sportů prezentovali společně s dětmi svá nejoblíbenější a nejzábavnějších cvičení.

číst dále

Vítězem druhého ročníku se stal fotbalista Michal Bíza

Velké nedělní finále druhého ročníku projektu Díky, trenére zná svého vítěze. Stal se jím fotbalista Michal Bíza z Hodonína. Titul trenéra mládeže 2016 získal po napínavém souboji v týmových soutěžích, které se uskutečnilo pražské v hale na Podvinném mlýně. Výkony hodnotila porota složená ze slavných trenérů – Zdeněk Haník, Natália Hejková a Jiří Holeček, legendární hokejový brankář.

číst dále

Přijďte na velké finále!

Den trenérů mládeže se poprvé uskuteční v Praze. Přijďte na velké finále! A to 6. listopadu v hale na Podvinném mlýně. Pozor – zde se nefandí týmům, jednotlivcům, dvojicím… Ale trenérkám a trenérům mládeže.

číst dále

Zvolte trenéra Sympaťáka

NOVA Sport vyhlašuje soutěž o Sympaťáka roku, kterou můžete rozhodnout právě vy. Vyberte největšího sympaťáka z nejlepší třicítky trenérů, kterou jsme vám v minulých týdnech představili, a rozhodněte o vítězi

číst dále

Trenérka Chytrá: o judo je větší zájem díky Krpálkovi

Judo v České republice? Aktuálně tento sport proslavil Lukáš Krpálek, který vybojoval zlatou medaili na olympijských hrách v Riu. „Vyvolalo to velký ohlas. Zvedl se velký zájem o judo, některé oddíly jsou přeplněné nebo nemohou brát nové děti,“ popisovala Lucie Chytrá, jedna z nejlepších českých judistek a diplomovaná trenérka.

číst dále

Na tréninky s „obrem“ z Dukly se děti těší

Jak získat u dětí respekt? Přísností, pomocí her, úspěchy? S tím Robert Turák, trenér z fotbalové Dukly Praha, neměl nikdy problém. Měří totiž skoro dva metry, a tak je pro děti v jejich očích obrem. „Nejsem však zlý, jak ho znají z pohádek, ale hodný kamarád,“ dodal Turák.

číst dále

Trenérka lakrosu dává indiánská jména a používá emocionální nádrž

Přísný vlk. Ohnivý mustang. Nedostižný šíp. O co jde? Takto trenérka Anna Dočkalová pojmenovává své svěřence. Hrají lakros, tedy sport, který vymyslel indiánský kmen v Kanadě. „Na tu tradici chci navázat. Když se někdo bojí, povím mu, že je indián. A ti tohle nemají ve zvyku,“ popisuje své metody Dočkalová, která v roce 2013 založila klub na Zbraslavi. Se sportem procestovala několik zemí a během tréninků dbá také na mentální koučink.

číst dále