Aktuality

Přijďte na velké finále!

Den trenérů mládeže se poprvé uskuteční v Praze. Přijďte na velké finále! A to 6. listopadu v hale na Podvinném mlýně. Pozor – zde se nefandí týmům, jednotlivcům, dvojicím… Ale trenérkám a trenérům mládeže.

číst dále

Zvolte trenéra Sympaťáka

NOVA Sport vyhlašuje soutěž o Sympaťáka roku, kterou můžete rozhodnout právě vy. Vyberte největšího sympaťáka z nejlepší třicítky trenérů, kterou jsme vám v minulých týdnech představili, a rozhodněte o vítězi

číst dále

Trenérka Chytrá: o judo je větší zájem díky Krpálkovi

Judo v České republice? Aktuálně tento sport proslavil Lukáš Krpálek, který vybojoval zlatou medaili na olympijských hrách v Riu. „Vyvolalo to velký ohlas. Zvedl se velký zájem o judo, některé oddíly jsou přeplněné nebo nemohou brát nové děti,“ popisovala Lucie Chytrá, jedna z nejlepších českých judistek a diplomovaná trenérka.

číst dále

Na tréninky s „obrem“ z Dukly se děti těší

Jak získat u dětí respekt? Přísností, pomocí her, úspěchy? S tím Robert Turák, trenér z fotbalové Dukly Praha, neměl nikdy problém. Měří totiž skoro dva metry, a tak je pro děti v jejich očích obrem. „Nejsem však zlý, jak ho znají z pohádek, ale hodný kamarád,“ dodal Turák.

číst dále

Trenérka lakrosu dává indiánská jména a používá emocionální nádrž

Přísný vlk. Ohnivý mustang. Nedostižný šíp. O co jde? Takto trenérka Anna Dočkalová pojmenovává své svěřence. Hrají lakros, tedy sport, který vymyslel indiánský kmen v Kanadě. „Na tu tradici chci navázat. Když se někdo bojí, povím mu, že je indián. A ti tohle nemají ve zvyku,“ popisuje své metody Dočkalová, která v roce 2013 založila klub na Zbraslavi. Se sportem procestovala několik zemí a během tréninků dbá také na mentální koučink.

číst dále

Atletický trenér Rus: herecké výkony a sedmibojařka Klučinová

Atletika? Všestrannost a dřina. Neutuchající… Trenér Víťa Rus ji však zpestří. Jak? „Na trénincích se snažím upoutat pozornost dětí svým hereckým výstupem nebo ukázkou, kterou předvedu osobně,“ směje se zkušený trenér, který několik let vedl Elišku Klučinovou, elitní českou sedmibojařku.

číst dále

Chytání vajíček nebo tanec. Tak učí trenérka „Dibla“ softbal

Jakým způsobem se dostala k softbalu? Jako studentka sportovního gymnázia v Šumperku ho Petra Kolkusová Diblíková hrála s molitanovými míčky, které odpalovala brankářskou hokejkou. Pálkovací sport jí však učaroval natolik, že ho dodnes hraje a zároveň trénuje. Pracuje v týmu Tempo Titans Praha a vede české juniorky. Nejvíce ji inspirovali trenéři z Nového Zélandu a z Austrálie. „Z těch poznatků dodnes čerpám,“ tvrdí softbalová trenérka s přezdívkou „Dibla“.

číst dále

Trenér házené Šimek: chci pomoct vychovat odolné lidi

Vzděláním je chemik a přednáší na Univerzitě Palackého v Olomouci. Do toho Jiří Šimek trénuje a píše o házené. O co se zkušený trenér nejvíce snaží? „Chci pomoct vychovat odolné lidi, kteří obstojí ve stresových situacích, jež je v životě potkají,“ prohlašuje Šimek. Házená je podle něho ideálním sportem.

číst dále