Aktuality

Metoda hokejového trenéra Němce: Hra a zase hra!

Co nejvíc potěší Petra Němce z hokejového klubu HC Kopřivnice, stále aktivního hráče a zároveň trenéra pěti až osmiletých dětí? Že když se prohraje, rodiče přijdou do šatny a potleskem kluky stejně pochválí. „Pochopili, že pro výchovu jejich ratolesti není důležité vyhrát, ale sportovat a užívat si život v partě,“ má jasno Němec, který se snaží lední hokej ve svém klubu rozhodně „nestresovat“.

číst dále

Radostová hrála hokej mezi muži! Nyní vede mládež

Může se stát první ženskou trenérkou ledního hokeje s nejvyšší licencí. K tomu však musí Zuzana Radostová v září udělat státní zkoušky na vysoké škole. Je zapálená do hokeje, však ho také hrála. Dokonce si zkusila čtvrtou nejvyšší ligu mezi muži! Nyní se orientuje na práci s dětmi, ta ji baví nejvíce. Co je jejím snem? Dostat se s trénováním tak daleko, kam až to půjde. „Tím, že jsem žena, tak musím být dvakrát tak dobrá,“ ví pětadvacetiletá Radostová z Karlových Varů.

číst dále

Trenérce házené pomáhá v těžkých zápasech desatero. Hráčky semkne, říká Šmrhová

Své svěřenkyně vedla k trofejím v ligových soutěžích a na mládežnické olympiádě. A dopomáhalo jim k tomu speciální desatero. Házenkářská trenérka DHC Plzeň Jaroslava Šmrhová jim ho napsala před důležitým turnajem na kartičky a hráčky se ho musely naučit. Kde vzala inspiraci? „Přečetla jsem knihu o fotbalového sportovního psychologa, inspirovala jsem se a desatero pro holky připravila,“ tvrdila Šmrhová, pro kterou je při práci s dětmi důležitý také humor.

číst dále

Rejlová: trenérka twirlingu chce učit po celém Česku

Co je to twirling? Jedná se o druh sportovního tance, který kombinuje například gymnastiku s baletem. Jako náčiní se používá twirlingová hůlka. Jde o správnou techniku těla, hůlky a plynulost pohybu. Za osm let trenérka Tereza Rejlová navštívila 100 různých klubů v Česku, Slovensku, ale také v Chorvatsku a v Polsku. Jejím cílem je trénovat děti po celé České republice a v trénincích rozdávat radost s nadšením. „Díky tomu jsem opravdu šťastná,“ tvrdí Rejlová.

číst dále

Zkušený trenér fotbalu chce vychovávat z dětí slušné lidi

Dlouhou tradici ve výchově mladých fotbalistů má ostravský klub MFK Vítkovice. Kdo projde pečlivým výběrem, ten začne od první třídy chodit na ZŠ Klegova s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Mimo to ho samozřejmě čekají i tréninky s kvalifikovanými mládežnickými trenéry. Jedním z nich je Jaroslav Daniš. Dětem se věnuje už 15 let a v současnosti pracuje týdně 40 hodin s těmi od 10 do 13 let.

číst dále

Trenérka gymnastiky Hynek: S dětmi se nenudí, a tak nemá čas stárnout

Sportovní gymnastika je neskutečně náročný sport. Paní trenérka Gabriela Hynek o tom něco ví, vždyť tento sport učí děti už 21 let! V současné době vede svěřenkyně v Gymnastickém klubu Vítkovice. Co je pro ni zásadní? Gymnastiky vede k tomu, aby dokázaly uznat porážku a podaly ruku těm lepším. Ví, že se jim to v životě jednou bude hodit.

číst dále

Děti a soutěživost? Často končí u mobilů, říká florbalový trenér Neuman

Má své názory a stojí si za nimi. Florbalový trenér Ondřej Neuman jako jeden z mála vedl všechny možné kategorie. Rovněž extraligové týmy mužů a žen. Díky těmto zkušenostem pochopil jednu zásadní věc: bez naprosto precizní práce s dětmi se žádný sport nikam nedotáhne. A tak se Neuman věnuje hlavně mládeži. Podívejte se na video, ve kterém předává dětem energii.

číst dále

Kolářová: trénovat cheerleading začala už ve třinácti letech!

Někteří trenéři začnou s trénováním ve třiceti letech. Ale ve třinácti? Nicole Kolářová je toho důkazem, že to možné je! Našla se v cheerleadingu, tedy ve sportu, kde jde o skupinové povzbuzování se složitou choreografií. Salta, pyramidy a další mnoho zajímavých triků. To trenérka Kolářová učí své svěřenkyně. I když s týmem Prague Eagles má mnoho úspěchů, nezapomíná na to, jak důležitá jsou fair-play pravidla.

číst dále

Trenér kanoepola občas svěřence vykáže z tréninku

Už jste slyšeli o kanoepolu? Ne… Představte si vodní pólo, jen místo plavání se pádluje na kajaku a míč se hází nebo hraje pádlem. „Je to hodně komplexní sport, člověk zaměstná veškeré svalové skupiny včetně mozku,“ popisuje trenér Petr Ježdík z týmu Kaneopola Praha. Věří, že jednoho dne bude kanoepolo olympijských sportem, ve kterém se prosadí hodně českých hráčů.

číst dále