Aktuality

Softball v Ledenicích? Začalo to vypůjčenými rukavicemi

V Ledenicích založila softballový klub, a to celkem náhodou. V současné době patří ke špičce domácí extraligy a zároveň je líhní nových talentů. Velkou zásluhu na tom má Hana Korčáková, která se věnuje dětem a zároveň je manažerkou Žraloků Lednice.

číst dále

Trenér Drmola nedělá ze zápasu vědu a nechce bábovky

Už 27 let je trenérem zápasníků Zdeněk Drmola. V klubu Lokomotiva Krnov se stará bez nároku na odměnu o děti od pěti do 15 let. Dobře ví, že prostřednictvím zápasu lze vychovat sebevědomé, nebojácné, odvážné a také zdravé osobnosti. Je to sport, v němž jde o to položit soupeře na lopatky, ale nezpůsobit mu bolest či zranit ho.

číst dále

Z neplavců dělám plavce, říká trenérka Sychrová

Hop, sem, tam… Zvyš tempo. A znovu. Plavání je velká dřina. Trenérka Michaela Sychrová se ji snažit zpříjemnit. A hlavně povzbudit! Když jí na trénink přijde čtyřleté dítě, napumpuje do něho sebevědomí. Jak moc velké? „Řečeno s nadsázkou – dítě se pak nebojí vody, ale voda se bojí jeho,“ směje se Sychrová.

číst dále

Metoda hokejového trenéra Němce: Hra a zase hra!

Co nejvíc potěší Petra Němce z hokejového klubu HC Kopřivnice, stále aktivního hráče a zároveň trenéra pěti až osmiletých dětí? Že když se prohraje, rodiče přijdou do šatny a potleskem kluky stejně pochválí. „Pochopili, že pro výchovu jejich ratolesti není důležité vyhrát, ale sportovat a užívat si život v partě,“ má jasno Němec, který se snaží lední hokej ve svém klubu rozhodně „nestresovat“.

číst dále

Radostová hrála hokej mezi muži! Nyní vede mládež

Může se stát první ženskou trenérkou ledního hokeje s nejvyšší licencí. K tomu však musí Zuzana Radostová v září udělat státní zkoušky na vysoké škole. Je zapálená do hokeje, však ho také hrála. Dokonce si zkusila čtvrtou nejvyšší ligu mezi muži! Nyní se orientuje na práci s dětmi, ta ji baví nejvíce. Co je jejím snem? Dostat se s trénováním tak daleko, kam až to půjde. „Tím, že jsem žena, tak musím být dvakrát tak dobrá,“ ví pětadvacetiletá Radostová z Karlových Varů.

číst dále

Trenérce házené pomáhá v těžkých zápasech desatero. Hráčky semkne, říká Šmrhová

Své svěřenkyně vedla k trofejím v ligových soutěžích a na mládežnické olympiádě. A dopomáhalo jim k tomu speciální desatero. Házenkářská trenérka DHC Plzeň Jaroslava Šmrhová jim ho napsala před důležitým turnajem na kartičky a hráčky se ho musely naučit. Kde vzala inspiraci? „Přečetla jsem knihu o fotbalového sportovního psychologa, inspirovala jsem se a desatero pro holky připravila,“ tvrdila Šmrhová, pro kterou je při práci s dětmi důležitý také humor.

číst dále

Rejlová: trenérka twirlingu chce učit po celém Česku

Co je to twirling? Jedná se o druh sportovního tance, který kombinuje například gymnastiku s baletem. Jako náčiní se používá twirlingová hůlka. Jde o správnou techniku těla, hůlky a plynulost pohybu. Za osm let trenérka Tereza Rejlová navštívila 100 různých klubů v Česku, Slovensku, ale také v Chorvatsku a v Polsku. Jejím cílem je trénovat děti po celé České republice a v trénincích rozdávat radost s nadšením. „Díky tomu jsem opravdu šťastná,“ tvrdí Rejlová.

číst dále

Zkušený trenér fotbalu chce vychovávat z dětí slušné lidi

Dlouhou tradici ve výchově mladých fotbalistů má ostravský klub MFK Vítkovice. Kdo projde pečlivým výběrem, ten začne od první třídy chodit na ZŠ Klegova s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Mimo to ho samozřejmě čekají i tréninky s kvalifikovanými mládežnickými trenéry. Jedním z nich je Jaroslav Daniš. Dětem se věnuje už 15 let a v současnosti pracuje týdně 40 hodin s těmi od 10 do 13 let.

číst dále

Trenérka gymnastiky Hynek: S dětmi se nenudí, a tak nemá čas stárnout

Sportovní gymnastika je neskutečně náročný sport. Paní trenérka Gabriela Hynek o tom něco ví, vždyť tento sport učí děti už 21 let! V současné době vede svěřenkyně v Gymnastickém klubu Vítkovice. Co je pro ni zásadní? Gymnastiky vede k tomu, aby dokázaly uznat porážku a podaly ruku těm lepším. Ví, že se jim to v životě jednou bude hodit.

číst dále