Aktuality

Trenérka gymnastiky Hynek: S dětmi se nenudí, a tak nemá čas stárnout

Sportovní gymnastika je neskutečně náročný sport. Paní trenérka Gabriela Hynek o tom něco ví, vždyť tento sport učí děti už 21 let! V současné době vede svěřenkyně v Gymnastickém klubu Vítkovice. Co je pro ni zásadní? Gymnastiky vede k tomu, aby dokázaly uznat porážku a podaly ruku těm lepším. Ví, že se jim to v životě jednou bude hodit.

číst dále

Děti a soutěživost? Často končí u mobilů, říká florbalový trenér Neuman

Má své názory a stojí si za nimi. Florbalový trenér Ondřej Neuman jako jeden z mála vedl všechny možné kategorie. Rovněž extraligové týmy mužů a žen. Díky těmto zkušenostem pochopil jednu zásadní věc: bez naprosto precizní práce s dětmi se žádný sport nikam nedotáhne. A tak se Neuman věnuje hlavně mládeži. Podívejte se na video, ve kterém předává dětem energii.

číst dále

Kolářová: trénovat cheerleading začala už ve třinácti letech!

Někteří trenéři začnou s trénováním ve třiceti letech. Ale ve třinácti? Nicole Kolářová je toho důkazem, že to možné je! Našla se v cheerleadingu, tedy ve sportu, kde jde o skupinové povzbuzování se složitou choreografií. Salta, pyramidy a další mnoho zajímavých triků. To trenérka Kolářová učí své svěřenkyně. I když s týmem Prague Eagles má mnoho úspěchů, nezapomíná na to, jak důležitá jsou fair-play pravidla.

číst dále

Trenér kanoepola občas svěřence vykáže z tréninku

Už jste slyšeli o kanoepolu? Ne… Představte si vodní pólo, jen místo plavání se pádluje na kajaku a míč se hází nebo hraje pádlem. „Je to hodně komplexní sport, člověk zaměstná veškeré svalové skupiny včetně mozku,“ popisuje trenér Petr Ježdík z týmu Kaneopola Praha. Věří, že jednoho dne bude kanoepolo olympijských sportem, ve kterém se prosadí hodně českých hráčů.

číst dále

Trenér Šiman založil tři kluby. Jsem fanatikem do baseballu, říká

Kde bydlel, tam šířil slávu baseballu a zakládal kluby. Jiří Šiman už má na svém kontě tři – nejprve na Ostravsku v Orlové, poté ve Spáleném Poříčí a nyní vede dva roky zcela nový klub v Plzni. „Manželce jsem slíbil, že po dvaceti letech budování klubu ve Spáleném Poříčí už toho nechám. To jsem splnil, jen jsem se přesunul do Plzně. Snad to vydrží se mnou dál,“ uvádí s úsměvem své přání Šiman, který si život bez trénování dětí neumí představit. A hlavně také bez baseballu.

číst dále

První část skončila: počkejte si na novou Top 30!

Sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první část. Do konce května mohli děti, rodiče svěřenců, příznivci, blízcí, známí a další prostřednictvím webu Dikytrenere.cz, nebo facebookového profilu děkovat svým oblíbeným trenérům mládeže.

číst dále