Aktuality

Proč se v Hanušovicích vyprodala indulona?

Když si jednačtyřicetiletý Rostislav Vaněk chodil kopat na místní hřiště s nejstarším ze tří synů, za čas si toho všimli místní kluci: „Pane Vaněk, kdy zase přijdete, můžeme si s vámi zahrát?“ Pochopitelně je neodmítl, výbor vesnického klubu OLPA Jindřichov na Šumpersku si toho všiml a ze svého bývalého fotbalisty udělal trenéra dětí.

číst dále

Baseball v Blansku? Děti láká zábavný trénink

Natočí podle toho biják, pošli to do Hollywoodu, řekl padesátiletému Jaroslavu Krejčířovi americký trenér baseballu, když mu líčil, jak vznikl klub Olympia Blansko. „Copak mám čas psát nějaké scénáře,“ odpověděl mu učitel tělocviku, hlavní trenér Olympie a jeden z třicítky vyvolených v soutěži Díky, trenére, která mapuje nadšence věnující se práci s mládeží.

číst dále

Trenér z Litomyšle nepodceňuje mentální přípravu!

Když si přečetl na plakátku z nástěnky na školní chodbě o náboru do basketbalového oddílu v Litomyšli, rozhodl se, že se přihlásí. To Martin Šorf (30) netušil, jak tohle rozhodnutí ovlivní jeho budoucí životní dráhu. Páťáka, který předtím vyzkoušel stolní tenis a karate, basket rychle zaujal.

číst dále

Fotbalový trenér převádí počítačové hry do reality

Byl milovníkem her FIFA a FIFA Manager. Počítačové hry ho inspirovaly natolik, že je zařadil do tréninkových programů. Jak? Fotbalový trenér Jan Javůrek z Mladé Boleslavi s nimi zpestřuje program na soustředěních. S trénováním se dostal do Německa, konkrétně do týmu Dynama Drážďany.

číst dále

Ženský „Schwarzenegger“ formuje krásné lidi

Říkají o ní, že je drahokam z Břeclavi. Energická trenérka juda, co pumpuje dětem sebevědomí a jejich rodičům dobrou náladu. Osmačtyřicetiletá Věra Krásná trénuje v tomto sportu 22 let, a to v Soukromé škole bojových sportů, kterou sama založila. V mládí porážela kluky, byla ženský Arnold Schwarzenegger, před pěti lety ovládla mistrovství Evropy veteránek, stala se evropskou šampionkou v páce a byla instruktorka tělesné a střelecké přípravy u policie.

číst dále

Děti chtějí střílet jako Legolas nebo Robin Hood

Jak se dostat k lukostřelbě? Třeba tak, že dítko zhlédne film Pán prstenů nebo Hobita. V nich totiž cválají na koni elegantní elfové, vznešené bytosti s lukem v ruce, které jsou schopny střelit najednou dva skřety. 
„Jedna malá slečna na vozíčku se zamilovala do Legolase, chtěla střílet z luku tak jako on. Tak jsme ji přijali a ona už získala tři medaile z paralympiády,“ vypráví Dana Masárová z ostravského lukostřeleckého oddílu TJ Mariánské Hory.

číst dále

Neujde mi žádný talent, slibuje Řezníčková

Když cítí, že potřebuje drobet inspirace ke svojí trenérské práci, Andrea Řezníčková někdy zamíří na pár dní do Berlína. Tam se podívá na zápas bundesligy, drží palce místnímu týmu Füchse a hlavně jeho brankáři, kamarádovi Petru Štochlovi. Dlouholetá opora české reprezentace toho o házené ví hodně.

číst dále

Buldoci vzkazují dětem, hokejbal vás bude určitě bavit

Starší žáky vede k útočné hře. Obvykle je to úspěšná taktika a vyplatila se i na květnovém mistrovství republiky. Hokejbalisté z malého klubu HC Buldoci Stříbro skončili senzačně pátí. 
„Šampionát vyhráli bez prohry hoši z Pardubic, ale my jako jediní jsme s nimi remizovali a nešťastně podlehli až po nájezdech,“ vypráví vedoucí trenér mládežnických družstev Václav Šůcha (41), jeden z třicítky vybraných v soutěži Díky, trenére mezi ty, kteří to s dětmi umějí.


číst dále

Na radiový orientační běh nedá Vlach dopustit

Když se zeptáte čtyřiapadesátiletého trenéra Miroslava Vlacha, proč dát svoje dítě na tak specifický druh sportu, jakým je radiový orientační běh, odpoví, že nejen proto, aby se naučilo samostatnosti a spoléhat na své schopnosti, ale také proto, aby se nebálo samo v lese. 


číst dále