Aktuality

Finále se blíží! V sobotu budeme znát vítěze. Nastudujte pravidla

Často se nás ptáte, jak vybereme Trenéra mládeže 2015. Vždyť finále projektu Díky, trenére se blíží. Již v sobotu poznáme vítěze! Den trenérů mládeže se uskuteční 7. listopadu v brněnské hale Tatran Bohunice. Rozhodne o všem porota nebo divácké hlasování? Ne! Vítěze určí soutěže a hry. Tak, jak se na mládežnické sportování patří. Finále bude probíhat ve 2 kolech.

číst dále

Příliš se soustředíme na slabé stránky hráčů, říká Jelínek

Nový ročník hokejové extraligy odstartoval, a tak se Marian Jelínek věnuje na plný úvazek své hlavní profesi kouče a trenéra v klubu BK Mladá Boleslav. Přesto si uznávaný expert na kondiční a mentální přípravu sportovců, autor několika poučných publikací, které by neměly chybět v knihovně žádného trenéra od žáků po dospělé, udělal chvilku a svěřil se s inspirujícími poznatky ze své dlouholeté praxe.

číst dále

Křístelová: od cvičení na zahradě k úspěchům

​Trénovala ve středisku mládeže v Olomouci, kde se připravovala děvčata na mezinárodní závody v Pchjongjangu. Když se pak sedmačtyřicetiletá Ivana Křístelová vrátila domů do Znojma a viděla, kolik šikovných dětí metá kozelce venku v parku v trávě, rozhodla se založit klub sportovní gymnastiky.

číst dále

Hurá! Máme 10 finalistů

Skoro 10 tisíc kilometrů nacestovali organizátoři unikátního projektu Díky, trenére po celé České republice. Cílem bylo pozorovat vybrané trenéry z Top 30 v akci. Z nich po diskuzi s metodiky a delegáty z jednotlivých sportovních svazů vzniklo složení Top 10.

číst dále

Proč se v Hanušovicích vyprodala indulona?

Když si jednačtyřicetiletý Rostislav Vaněk chodil kopat na místní hřiště s nejstarším ze tří synů, za čas si toho všimli místní kluci: „Pane Vaněk, kdy zase přijdete, můžeme si s vámi zahrát?“ Pochopitelně je neodmítl, výbor vesnického klubu OLPA Jindřichov na Šumpersku si toho všiml a ze svého bývalého fotbalisty udělal trenéra dětí.

číst dále

Baseball v Blansku? Děti láká zábavný trénink

Natočí podle toho biják, pošli to do Hollywoodu, řekl padesátiletému Jaroslavu Krejčířovi americký trenér baseballu, když mu líčil, jak vznikl klub Olympia Blansko. „Copak mám čas psát nějaké scénáře,“ odpověděl mu učitel tělocviku, hlavní trenér Olympie a jeden z třicítky vyvolených v soutěži Díky, trenére, která mapuje nadšence věnující se práci s mládeží.

číst dále