Aktuality

Příliš se soustředíme na slabé stránky hráčů, říká Jelínek

Nový ročník hokejové extraligy odstartoval, a tak se Marian Jelínek věnuje na plný úvazek své hlavní profesi kouče a trenéra v klubu BK Mladá Boleslav. Přesto si uznávaný expert na kondiční a mentální přípravu sportovců, autor několika poučných publikací, které by neměly chybět v knihovně žádného trenéra od žáků po dospělé, udělal chvilku a svěřil se s inspirujícími poznatky ze své dlouholeté praxe.

číst dále

Křístelová: od cvičení na zahradě k úspěchům

​Trénovala ve středisku mládeže v Olomouci, kde se připravovala děvčata na mezinárodní závody v Pchjongjangu. Když se pak sedmačtyřicetiletá Ivana Křístelová vrátila domů do Znojma a viděla, kolik šikovných dětí metá kozelce venku v parku v trávě, rozhodla se založit klub sportovní gymnastiky.

číst dále

Hurá! Máme 10 finalistů

Skoro 10 tisíc kilometrů nacestovali organizátoři unikátního projektu Díky, trenére po celé České republice. Cílem bylo pozorovat vybrané trenéry z Top 30 v akci. Z nich po diskuzi s metodiky a delegáty z jednotlivých sportovních svazů vzniklo složení Top 10.

číst dále

Proč se v Hanušovicích vyprodala indulona?

Když si jednačtyřicetiletý Rostislav Vaněk chodil kopat na místní hřiště s nejstarším ze tří synů, za čas si toho všimli místní kluci: „Pane Vaněk, kdy zase přijdete, můžeme si s vámi zahrát?“ Pochopitelně je neodmítl, výbor vesnického klubu OLPA Jindřichov na Šumpersku si toho všiml a ze svého bývalého fotbalisty udělal trenéra dětí.

číst dále

Baseball v Blansku? Děti láká zábavný trénink

Natočí podle toho biják, pošli to do Hollywoodu, řekl padesátiletému Jaroslavu Krejčířovi americký trenér baseballu, když mu líčil, jak vznikl klub Olympia Blansko. „Copak mám čas psát nějaké scénáře,“ odpověděl mu učitel tělocviku, hlavní trenér Olympie a jeden z třicítky vyvolených v soutěži Díky, trenére, která mapuje nadšence věnující se práci s mládeží.

číst dále

Trenér z Litomyšle nepodceňuje mentální přípravu!

Když si přečetl na plakátku z nástěnky na školní chodbě o náboru do basketbalového oddílu v Litomyšli, rozhodl se, že se přihlásí. To Martin Šorf (30) netušil, jak tohle rozhodnutí ovlivní jeho budoucí životní dráhu. Páťáka, který předtím vyzkoušel stolní tenis a karate, basket rychle zaujal.

číst dále

Fotbalový trenér převádí počítačové hry do reality

Byl milovníkem her FIFA a FIFA Manager. Počítačové hry ho inspirovaly natolik, že je zařadil do tréninkových programů. Jak? Fotbalový trenér Jan Javůrek z Mladé Boleslavi s nimi zpestřuje program na soustředěních. S trénováním se dostal do Německa, konkrétně do týmu Dynama Drážďany.

číst dále