Aktuality

Do semifinále soutěže o titul Trenér mládeže 2024 postoupilo 16 kandidátů z celé České republiky, polovina z nich trénuje bez finanční odměny

Akce Díky, trenére zveřejnila seznam 16 trenérů, kteří se budou ucházet o titul Trenér mládeže 2024. Soutěž dává rodičům i mladým sportovcům možnost vyjádřit podporu svým trenérům a trenérkám. Letos se semifinálové šestnáctce představí zástupci rozmanitých sportů. Své zastoupení tu mají trenérky a trenéři od fotbalu přes judo až po požární sport. Polovina z nich se trenérství věnuje bez finančního honoráře. Vítěz soutěže Díky, trenére obdrží nejen titul Trenér mládeže 2024, ale také příspěvek 50 tisíc korun na zahraniční stáž nebo provoz klubu.

číst dále

9 z 10 rodičů vybírá sportovní kroužek podle osobnosti trenérů. Podporu jim mohou vyjádřit v rámci akce Díky, trenére

Své děti posílají na sportovní kroužky dvě třetiny českých rodičů. Při jejich výběru se 88 procent z nich rozhoduje podle osobnosti trenéra. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro akci Díky, trenére. Ta oceňuje nasazení trenérů mládeže a dává mladým sportovcům možnost vyjádřit jim poděkování za všechnu energii, kterou do svých činností dlouhodobě vkládají. Ode dneška mohou děti i jejich rodiče nominovat své oblíbené kouče.

číst dále

Jdeme do prodloužení! Nominujte do 15. května

Do letošního ročníku akce Díky, trenére bylo již nominováno více než 200 trenérů mládeže. Nominovaní mohou v rámci soutěže získat kromě titulu Trenér mládeže 2024 i finanční příspěvky na další rozvoj klubu i trenérských dovedností v celkové výši 200 000 Kč.

číst dále

​Díky, trenére má svých 8 finalistů! Přijďte je podpořit na Den trenérů mládeže

Akce Díky, trenére zná 8 finalistů, kteří se už v sobotu 4. listopadu setkají v Praze na Dni trenérů mládeže. Porota je vybrala z rekordních 1 007 trenérů, které nominovali mladí sportovci a jejich rodiče. Cílem soutěže je vyjádřit poděkování a uznání trenérům, kteří se dětem věnují často ve volném čase a zadarmo. Osmička finalistů má nyní šanci získat titul Trenér mládeže 2023 i finanční příspěvky o celkové výši 200 000 Kč na zahraniční stáž nebo provoz klubu.

číst dále

Díky, trenére zná TOP 12 semifinalistů!

Odborná porota představuje TOP 12 semifinalistů letošního ročníku Díky, trenére. Letos přišlo trenérům mládeže neuvěřitelných 1 007 poděkování a všichni nominovaní si zaslouží za svoji práci to nejvyšší uznání. Porota nyní vybrala ty nejvíce inspirativní kouče s nejsilnějšími příběhy, které nyní navštíví a natočí s nimi rozhovory. Medailonky již brzy najdete na našich stránkách, nyní se můžete podívat, zda se mezi semifinalisty dostal i váš nominovaný!

číst dále

Soutěž Díky, trenére slaví rekordní počet nominací. Lidé vyjádřili díky 1 007 koučům

Osmý ročník akce Díky, trenére s sebou přinesl rekordní počet nominací. Svěřenci a jejich rodiče letos vyjádřili poděkování 1 007 trenérům mládeže z celé republiky. Z jihočeského kraje, ve kterém se letos koná pilotní ročník krajského kola, bylo nominováno 108 koučů. O titul Trenér mládeže 2023 a Trenér mládeže Jihočeského kraje 2023 budou nominovaní soutěžit na podzim.

číst dále

Jihočeský kraj vyjadřuje podporu koučům mládeže. Proběhne zde první krajské kolo akce Díky, trenére

Akce Díky, trenére oceňuje práci a nasazení koučů mládeže. Letos vůbec poprvé se bude konat i krajské kolo – a to právě v Jihočeském kraji. Mladí sportovci z jižních Čech i jejich rodiče proto mají možnost nominovat svoje trenéry a vyjádřit jim poděkování a podporu. Jihočeští kouči se sejdou na podzim na Dni trenérů mládeže v Českých Budějovicích, kde budou soutěžit o titul Trenér mládeže Jihočeského kraje 2023 a finanční podporu pro svůj klub.

číst dále

Více než čtvrtina dětí méně sportuje kvůli ekonomické situaci. Akce Díky, trenére se je snaží podporovat v pohybu

Kvůli současné ekonomické situaci muselo omezit svoje sportovní aktivity 27 % sportujících dětí. Téměř desetina dokonce přestala sportovat úplně. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro akci Díky, trenére, která má za cíl ocenit práci koučů mládeže. Právě jejich nasazení je často tím, co děti u sportu udrží – a přitom se trénování často věnují ve svém volném časem, a někteří dokonce zcela zadarmo. I tak se ale se zdražováním sportovních kroužků setkaly tři čtvrtiny rodičů.

číst dále