Aktuality

Motto kouče Michálka? Děti se nechodí učit hokej, ale hrát si!

Když věčně stonající prvňák přišel domů s tím, že se chce přihlásit na hokej, chytali se rodiče za hlavu. Nezbláznil ses? Vždyť na stadiónu je zima, budeš pořád nemocný. Nakonec je Ondřej Michálek (29 let) z Děčína, v současnosti učitel tělesné výchovy a matematiky na základní škole sídlící blízko zimního stadionu, přece jen přemluvil. V tu chvíli se hokej stal pro něho osudem.

číst dále

Volejbalový „strejda“ pumpuje dětem sebevědomí a cit s míčem

Říká se, že pro trénování dětí je nutná správná metodika a psychologie. Čeho je však potřeba víc? Josef Herclík, zkušený trenér volejbalu, má jasno: „Obojí je nutné propojit. Já to mám ale jiné, jsem strejda,“ dodá s úsměvem šéf týmu VSK Spartak Děčín, který se dostal do Top 30 v projektu „Díky, trenére“.

číst dále

Trenérce Smutné pomáhali z ochrnutí i svěřenci

Ta představa je naprosto děsivá. Daniela Smutná (37 let), trenérka stolního tenisu, zničehonic během letních prázdnin onemocněla virovým zánětem mozku a mozkových blan. I když se díky správné diagnostice přijímajícího lékaře a okamžitému zahájení léčby podařilo předejít nejhoršímu, postihlo ji pravostranné ochrnutí. Nemohla pohnout pravou rukou a nohou.

číst dále

Jelínek: Děti potřebují impulsy do srdíčka

​Přestože připravuje extraligové hokejisty Mladé Boleslavi, nevyhýbá se učit hokej i děti. Trenér Marian Jelínek stál mimo jiné na střídačce reprezentace při zisku titulu na mistrovství světa 2005 a dvakrát ho získal v extralize se Spartou. V trenérské činnosti je ovšem nepřehlédnutelný i proto, že je nejen expertem na kondiční, ale zároveň i na mentální přípravu.

číst dále

VÝZVA: Napište nám něco více o trenérech z Top 30!

​Projekt Díky, trenére má za sebou první fázi – výběr Top 30 trenérů. V současné době o nich pořadatelé společně s Deníkem píší příběhy, které se objeví na našem webu a také v novinách. Pořadatelé Díky, trenére nabízí ještě druhou možnost, jak vybrané trenéry přiblížit.

číst dále

Cyklistika je pořád stejná dřina, říká legendární Henke

Když se zadíváte do Skript pro trenéry cyklisty, které připravil společně s odborným kolektivem Svatopluk Henke, nestačíte se divit. Tolik detailních rad jen tak nenajdete. Nachází se v něm například podrobný jídelníček, druhy masáží nebo v tabulkách rozepsané normy obecné kondiční připravenosti s konkrétním počtem cviků.

číst dále

Talent ping-pongu zažil čínský dril. Bylo to tvrdé, říká Reitšpies

Víte, jak trénují děti v Číně? Rodiče je přivezou do velkých sportovních středisek s vidinou, že se z nich jednou stanou profesionální sportovci. Nejprve s nimi pilují běžnou atletickou průpravu a pak za nimi přijde šéftrenér a osmiletým špuntům pokyne: „Ty budeš hrát badminton, ty zas dělat krasobruslení a ty stolní tenis.“

číst dále

Konečně: Díky, trenére zná Top 30!

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první fázi – zná jména Top 30 trenérek a trenérů dětí a mládeže. Jména vybraných, kteří budou dál soutěžit o titul Trenér mládeže 2015 a ceny v hodnotě 150 tisíc korun, zveřejnil dnes Deník.

číst dále

Squashista Koukal: Snažím se nehrát podle šablon

Co bude dělat squashista Jan Koukal (32), až mu přibudou roky a ukončí svoji profesionální kariéru? Naučí se do té doby hrát oblíbený poker tak dobře, aby měl úspěchy i v něm? Nebo se stane televizním reportérem? Proč ne, vždyť má rád tolik sportů... A kromě toho, že se jim nevyhýbá, s nadšením je sleduje a zaníceně komentuje.

číst dále