Buldoci vzkazují dětem, hokejbal vás bude určitě bavit

21.09.2015

Starší žáky vede k útočné hře. Obvykle je to úspěšná taktika a vyplatila se i na květnovém mistrovství republiky. Hokejbalisté z malého klubu HC Buldoci Stříbro skončili senzačně pátí. 
„Šampionát vyhráli bez prohry hoši z Pardubic, ale my jako jediní jsme s nimi remizovali a nešťastně podlehli až po nájezdech,“ vypráví vedoucí trenér mládežnických družstev Václav Šůcha (41), jeden z třicítky vybraných v soutěži Díky, trenére mezi ty, kteří to s dětmi umějí.

Když v roce 2006 vyrostla ve Stříbře střechou nekrytá plocha, na níž lze tři měsíce v roce udržet umělý led, vznikl i hokejový klub. Někteří jeho členovéměliale jiný názor, jak by měl fungovat, a o rok později založili jiný s názvem Buldoci. Byli mezi nimi i bratři Šůchové, Jan a Václav. 
V době, kdy s hokejem začal Václavův syn, stal se jeho otec trenérem žáků.

Jenže brzy si výbor klubu uvědomil, že věnovat se kvalitně přípravě děti v ledním hokeji je pro malý klub nesplnitelný cíl. A tak když se ozval Josef Kadaně z hokejbalového svazu s tím, zda Buldoci nechtějí žákovský lední hokej vyměnit za nesrovnatelně levnější hokejbal, výbor na to kývl.

„Bylo to před pěti lety šťastné rozhodnutí,“ říká Václav Šůcha, který se po získání trenérské licence a věčném samostudiu přeměnil z hokejového na hokejbalového trenéra. „Klub se vyprofiloval tak, že lední hokej hrají muži v krajské soutěži, pár zájemců se baví inline hokejem, ale největší zájem je o hokejbal. A ten nejvíc přitahuje děti.“

Faktem je, že to není samo sebou. Funkcionáři Buldoků stále lákají nové zájemce do svých řad. Jsou organizátory náborů ve školách. Pořádají při nich turnaje v rámci akce Street Hockey.
Hraje se na malé branky s obyčejným tenisákem a mnohé děti to přiláká k hokejbalu. Navíc mají možnost přihlásit se do klubu.

Stačí si najít na webových stránkách Buldoků Stříbro potřebné informace. Také tu, že nováčci si do začátku mohou půjčit výzbroj – helmu, rukavice i hokejku.
 „V klubu se věnuje hokejbalu skoro sedm desítek hráčů. Rádi přivítáme nováčky ročníků 2001 až 2008, přijít mohou i děvčata bez omezení věku. Všem můžu zaručit kvalitní trenérské vedení. A rodičům, že jejich dětipřivedemek pravidelnému sportování. U nás si hokejbal určitě zamilují. Bude je bavit, stejně jako každé setkání se spoluhráči,“ dodává Václav Šůcha.

sdílet | Zpět