Aktuality

Trenér jachtingu dává dětem za vzor Jágra

Dříve byl učitelem na gymnáziu, nyní je profesionálním trenérem Českého svazu jachtingu a Yacht Clubu Neratovice. A v poslední době Antonína Mrzílka (53 let), jednoho ze třicítky trenérů vybraných v soutěži Díky, trenére, která hledá ty, kteří obětavě pracují s dětmi, nejvíce potěšil devítiletý svěřenec.

číst dále

Trenér interkrosu chce chytrost a improvizaci

Hledáte kolektivní sport vhodný pro děti, při němž se na hřišti můžete utkat po dlouhých letech také s někým, s nímž jste ho začínali hrát? Nebo se setkat se svým potomkem v jednom týmu? Dvaapadesátiletý Martin Nešpor ze Sokola Spořilov Praha 4, jeden z trenérů vybraných do třicítky těch, kteří v soutěži Díky, trenére zaujali svým přístupem ke sportování dětí, vám ho naservíruje jako na stříbrném podnose. 


číst dále

Trenérka voltiže: Naše děti jsou teď ty nejlepší

Už od malička chtěla jezdit na koni, a když jí bylo šest let, vzala ji maminka do jízdárny. Tam Karolína Pachotová poprvé spatřila koně a otevřel se jí nový svět. „Dokud na něj nevylezeš,nebudeš na něm cvičit,“ řekl jí tehdy trenér. Myslel to ze srandy, z hecu...

číst dále

Badmintonista Krajča našel inspiraci u karate

Nepřestávající stereotypní dřina, tak vypadá příprava nejmenších badmintonistů ze zemí Asie, které vládnou světovým žebříčkům. Tomáš Krajča, který v oddíle SK Prosek Praha trénuje jedenáctým rokem a z toho dva profesionálně, tvrdí, že evropští hráči až na výjimky nemají mentalitu Asiatů, musí se proto od dětství připravovat jinak, nápaditě a zábavněji.

číst dále

Tým baseballisty Krásneho vyvolal v zámoří šílenství

V baseballové komunitě se mu neřekne jinak než Čočo. „Někdo mě zná jen pod mojí přezdívkou,“ směje Marián Krásny (40 let), který se dětem věnuje od roku 1993. Mezitím byl dlouholetý nadhazovač slovenské reprezentace. VTřebíči žije šest let a za tu dobu se zařadil baseball k nejpopulárnějším sportům regionu, kterými jsou atletika nebo hokej. Díky úspěchům byl nominován na nejlepšího evropského trenéra a dostal se také do Top 30 v projektu Díky, trenére.

číst dále

Ostravák, který chce trénovat „po španělsku“

Třikrát se stal Robin Foniok (20 let) z Ostravy mistrem republiky a dělal si iluze, že si jednou zahraje nejvyšší českou basketbalovou ligu za dospělé. Sen o tom se rozplynul brzy, v šestnácti. Slibnou kariéru šikovného rozehrávače v době, kdy studoval sportovní gymnázium, zhatily zdravotní problémy. Kvůli bolestem zad musel se závodním basketbalem skončit.

číst dále

Motto kouče Michálka? Děti se nechodí učit hokej, ale hrát si!

Když věčně stonající prvňák přišel domů s tím, že se chce přihlásit na hokej, chytali se rodiče za hlavu. Nezbláznil ses? Vždyť na stadiónu je zima, budeš pořád nemocný. Nakonec je Ondřej Michálek (29 let) z Děčína, v současnosti učitel tělesné výchovy a matematiky na základní škole sídlící blízko zimního stadionu, přece jen přemluvil. V tu chvíli se hokej stal pro něho osudem.

číst dále

Volejbalový „strejda“ pumpuje dětem sebevědomí a cit s míčem

Říká se, že pro trénování dětí je nutná správná metodika a psychologie. Čeho je však potřeba víc? Josef Herclík, zkušený trenér volejbalu, má jasno: „Obojí je nutné propojit. Já to mám ale jiné, jsem strejda,“ dodá s úsměvem šéf týmu VSK Spartak Děčín, který se dostal do Top 30 v projektu „Díky, trenére“.

číst dále