Přestože připravuje extraligové hokejisty Mladé Boleslavi, nevyhýbá se učit hokej i děti. Trenér Marian Jelínek stál mimo jiné na střídačce reprezentace při zisku titulu na mistrovství světa 2005 a dvakrát ho získal v extralize se Spartou. V trenérské činnosti je ovšem nepřehlédnutelný i proto, že je nejen expertem na kondiční, ale zároveň i na mentální přípravu.
Projekt Díky, trenére má za sebou první fázi – výběr Top 30 trenérů. V současné době o nich pořadatelé společně s Deníkem píší příběhy, které se objeví na našem webu a také v novinách. Pořadatelé Díky, trenére nabízí ještě druhou možnost, jak vybrané trenéry přiblížit.
Když se zadíváte do Skript pro trenéry cyklisty, které připravil společně s odborným kolektivem Svatopluk Henke, nestačíte se divit. Tolik detailních rad jen tak nenajdete. Nachází se v něm například podrobný jídelníček, druhy masáží nebo v tabulkách rozepsané normy obecné kondiční připravenosti s konkrétním počtem cviků.
Víte, jak trénují děti v Číně? Rodiče je přivezou do velkých sportovních středisek s vidinou, že se z nich jednou stanou profesionální sportovci. Nejprve s nimi pilují běžnou atletickou průpravu a pak za nimi přijde šéftrenér a osmiletým špuntům pokyne: „Ty budeš hrát badminton, ty zas dělat krasobruslení a ty stolní tenis.“
Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první fázi – zná jména Top 30 trenérek a trenérů dětí a mládeže. Jména vybraných, kteří budou dál soutěžit o titul Trenér mládeže 2015 a ceny v hodnotě 150 tisíc korun, zveřejnil dnes Deník.
Co bude dělat squashista Jan Koukal (32), až mu přibudou roky a ukončí svoji profesionální kariéru? Naučí se do té doby hrát oblíbený poker tak dobře, aby měl úspěchy i v něm? Nebo se stane televizním reportérem? Proč ne, vždyť má rád tolik sportů... A kromě toho, že se jim nevyhýbá, s nadšením je sleduje a zaníceně komentuje.
Soutěž Díky, trenére má za sebou první část, která odstartovala 2. března. Od té doby mohli děti, rodiče svěřenců, příznivci, blízcí, známí aj. prostřednictvím webu Dikytrenere.cz, nebo facebookového profilu děkovat svým oblíbeným trenérům mládeže.
Na předních místech žebříčku odpovědí na otázku, proč mají děti sportovat, u většiny z nás určitě zazní: proto, aby byly zdravé, netloustly, nezlenivěly, nezbláznily se ze školy a věčného dřepění u počítače, aby něco dělaly a nepotulovaly se jen tak po ulicích.
Jejich komunikace doposud nebyla oficiálně vyzrazena. Nikdo o tom nevěděl. Ale během tiskové konference na projekt Díky, trenére se k tomu přiznali. Jakub Kohák, sportovec, umělec a režisér, je rádcem Pavla Vrby. „Je to pravda,“ pokyvoval s úsměvem fotbalový trenér české reprezentace.
Baseball mu v začátcích vůbec nešel, což ho štvalo. A tak Jakub Sládek chodil po škole odpalovat míčky, pálku držel v ruce často, za den dal třeba 500 ran. Vyplatilo se! Jako první Evropan podepsal smlouvu do faremního týmu slavné Philadelphie Phillies, jako první Čech se podíval do profesionální japonské soutěže.