Aktuality

Konečně: Díky, trenére zná Top 30!

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první fázi – zná jména Top 30 trenérek a trenérů dětí a mládeže. Jména vybraných, kteří budou dál soutěžit o titul Trenér mládeže 2015 a ceny v hodnotě 150 tisíc korun, zveřejnil dnes Deník.

číst dále

Squashista Koukal: Snažím se nehrát podle šablon

Co bude dělat squashista Jan Koukal (32), až mu přibudou roky a ukončí svoji profesionální kariéru? Naučí se do té doby hrát oblíbený poker tak dobře, aby měl úspěchy i v něm? Nebo se stane televizním reportérem? Proč ne, vždyť má rád tolik sportů... A kromě toho, že se jim nevyhýbá, s nadšením je sleduje a zaníceně komentuje.

číst dále

Víte, kdo radí Vrbovi? Ano, je to Kohák!

Jejich komunikace doposud nebyla oficiálně vyzrazena. Nikdo o tom nevěděl. Ale během tiskové konference na projekt Díky, trenére se k tomu přiznali. Jakub Kohák, sportovec, umělec a režisér, je rádcem Pavla Vrby. „Je to pravda,“ pokyvoval s úsměvem fotbalový trenér české reprezentace.

číst dále

V Japonsku se trénuje do umření, říká baseballista Sládek

Baseball mu v začátcích vůbec nešel, což ho štvalo. A tak Jakub Sládek chodil po škole odpalovat míčky, pálku držel v ruce často, za den dal třeba 500 ran. Vyplatilo se! Jako první Evropan podepsal smlouvu do faremního týmu slavné Philadelphie Phillies, jako první Čech se podíval do profesionální japonské soutěže.

číst dále

Hraji nyní s větším nadhledem, tvrdí šachový velmistr Navara

Do soutěže Díky, trenére nominoval velmistr David Navara (30), nejlepší český profesionální šachista, trenérskou legendu Evžena Gonsiora (84). „Je to člověk, který obětavě pečoval o několik generací šachistů a dělá to dodnes,“ vysvětlil, proč vybral právě jeho, přestože ho přímo netrénoval.

číst dále

Půlpán: velkou basketbalovou naději NBA neláká

S basketbalem začínal v Holicích u Pavla Welsche, otce slavného českého hráče Jiřího. „Dodnes mi v uších zní jeho pokyny,“ říká s úsměvem 19letý Viktor Půlpán, velká naděje českého basketbalu, když vzpomíná na svého prvního trenéra.

číst dále

Předseda Haník radí trenérům: Hledejte vlastní cesty k informacím!

Prvním trenérem Zdeňka Haníka (57), předsedy Českého volejbalového svazu, bývalého reprezentanta a reprezentačního trenéra, byl jeho otec. „Trénoval nás volejbal a hokej. A protože v Rychnově nad Kněžnou nebyl zimní stadion a přírodní led vydržel tak měsíc, začal jsem hrát volejbal,“ řekl při rozhovoru pro redakci Díky, trenére.

číst dále

Dotazník pro trenéry tvořili i psychologové

Na trenéry, kteří obdrželi mail s nominací do soutěže Díky, trenére, čeká milá výzva v podobně vyplnění dotazníku. Ten by měl trenéra nebo trenérku představit pořadatelům. První část unikátní soutěže Díky, trenére hledající takové, kteří mohou svým působením inspirovat ostatní, začala 2. března a potrvá do 14. června.

číst dále