Aktuality

Akce Díky, trenére mi změnila život! Říká první vítěz.

Začal další ročník sportovně-společenské akce Díky, trenére. Každý z vás nyní může poděkovat trenérům mládeže za jejich obětavou práci a zároveň je přihlásit do soutěže o titul Trenér mládeže 2018, kde jde o finanční příspěvky na zahraniční stáže nebo příspěvky pro sportovní kluby. Michal Eisenkolb je historicky prvním vítězem soutěže trenérů mládeže s názvem Díky, trenére!. K trénování se dostal jako otec dvou mladých florbalistů. Ten starší mu teď s vedením mladších žáků pražské Sparty pomáhá.

číst dále

Startuje ročník 2018, přihlašte své oblíbené trenéry

​Je to tady! Začíná další ročník sportovně-společenská akce Díky, trenére. Opět je možné na naší webové stránce ​nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů. Nejen, že jim poděkujete za jejich obětavou práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o titul Trenér mládeže 2018.

číst dále

V polovině ledna startuje 4. ročník

​Že se na trenéry dětí a mládeže zapomíná a dětské sportování je přehlížené? Tak tohle přesně mění sportovně-společenská akce Díky, trenére. Zhruba od poloviny odstartuje její 4. ročník. Opět bude možné na webové stránce nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů.

číst dále

Rozhovory s trenéry Top 10 během DTM

Titul Trenér mládeže 2017 vybojoval v sobotu 14. října ve finále Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Navázal tak na loňského vítěze Michala Bízu z Hodonína, který je rovněž trenérem fotbalu. Druhý v projektu Díky, trenére skončil florbalista Matěj Koňařík ze Zlín Lions, třetí byl hokejista Tomáš Jirků z Vrchlabí a čtvrtá se umístila Dominika Hýsková z Českých Budějovic.

číst dále

Vítězem třetího ročníku Díky, trenére se stal trenér fotbalu Grygar

Titul Trenér mládeže 2017 vybojoval v sobotu ve finále Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Navázal tak na loňského vítěze Michala Bízu z Hodonína, který je rovněž trenérem fotbalu. Druhý v projektu Díky, trenére skončil florbalista Matěj Koňařík ze Zlín Lions, třetí byl hokejista Tomáš Jirků z Vrchlabí a čtvrtá se umístila Dominika Hýsková z Českých Budějovic. O pořadí rozhodly týmové soutěže s dětmi, které si finalisté vylosovali.

číst dále

Přijďte 14. října na velké finále!

Už se to blíží… Finále projektu Díky, trenére se v letošním roce již podruhé uskuteční v Praze. A to 14. října v hale na Podvinném mlýně. Pozor – zde se nefandí týmům, jednotlivcům, dvojicím… Ale trenérkám a trenérům mládeže.

číst dále

Na tréninky Ivety Brabcové jezdí děti z celého okolí, mají skvělou partu

Když Iveta Brabcová vybírala sport pro svoji dceru, volba padla na házenou, kterou Iveta sama v mládí hrávala. Nejprve chtěla být podle svých slov jen k ruce, pomoct dceři s taškou a s pitím, o pár měsíců později už získala první trenérskou licenci. Po šesti letech trénování za Ivetou do Žirovnice dojíždí i děti z 30 kilometrů vzdálených měst a pod jejím vedením sbírají úspěchy na mezinárodních turnajích. V letošní anketě Díky, trenére patří mezi TOP 30.

číst dále

Tvrdý chlap se má chovat jako rytíř, učí děti trenér Vaňka

Odvaha postavit se šikaně v dětství stála na počátku úspěchů trenéra thajského boxu Martina Vaňky z Třince. Aby se ubránil, začal se učit bojovým sportům. Vyzkoušel jich hned několik, ale až u thajského boxu zůstal. Učaroval mu totiž možností bojovat lokty i koleny bez chráničů. Podporovat odvahu a zdravé sebevědomí chtěl ale dál. Vychoval mistry světa i Evropy a dnes patří k nejúspěšnějším trenérům v republice. Teď je v anketě Díky, trenére mezi TOP 30. Svůj úspěch ale bere se skromností.

číst dále