Aktuality

Rozhovory s trenéry Top 10 během DTM

Titul Trenér mládeže 2017 vybojoval v sobotu 14. října ve finále Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Navázal tak na loňského vítěze Michala Bízu z Hodonína, který je rovněž trenérem fotbalu. Druhý v projektu Díky, trenére skončil florbalista Matěj Koňařík ze Zlín Lions, třetí byl hokejista Tomáš Jirků z Vrchlabí a čtvrtá se umístila Dominika Hýsková z Českých Budějovic.

číst dále

Vítězem třetího ročníku Díky, trenére se stal trenér fotbalu Grygar

Titul Trenér mládeže 2017 vybojoval v sobotu ve finále Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Navázal tak na loňského vítěze Michala Bízu z Hodonína, který je rovněž trenérem fotbalu. Druhý v projektu Díky, trenére skončil florbalista Matěj Koňařík ze Zlín Lions, třetí byl hokejista Tomáš Jirků z Vrchlabí a čtvrtá se umístila Dominika Hýsková z Českých Budějovic. O pořadí rozhodly týmové soutěže s dětmi, které si finalisté vylosovali.

číst dále

Přijďte 14. října na velké finále!

Už se to blíží… Finále projektu Díky, trenére se v letošním roce již podruhé uskuteční v Praze. A to 14. října v hale na Podvinném mlýně. Pozor – zde se nefandí týmům, jednotlivcům, dvojicím… Ale trenérkám a trenérům mládeže.

číst dále

Na tréninky Ivety Brabcové jezdí děti z celého okolí, mají skvělou partu

Když Iveta Brabcová vybírala sport pro svoji dceru, volba padla na házenou, kterou Iveta sama v mládí hrávala. Nejprve chtěla být podle svých slov jen k ruce, pomoct dceři s taškou a s pitím, o pár měsíců později už získala první trenérskou licenci. Po šesti letech trénování za Ivetou do Žirovnice dojíždí i děti z 30 kilometrů vzdálených měst a pod jejím vedením sbírají úspěchy na mezinárodních turnajích. V letošní anketě Díky, trenére patří mezi TOP 30.

číst dále

Tvrdý chlap se má chovat jako rytíř, učí děti trenér Vaňka

Odvaha postavit se šikaně v dětství stála na počátku úspěchů trenéra thajského boxu Martina Vaňky z Třince. Aby se ubránil, začal se učit bojovým sportům. Vyzkoušel jich hned několik, ale až u thajského boxu zůstal. Učaroval mu totiž možností bojovat lokty i koleny bez chráničů. Podporovat odvahu a zdravé sebevědomí chtěl ale dál. Vychoval mistry světa i Evropy a dnes patří k nejúspěšnějším trenérům v republice. Teď je v anketě Díky, trenére mezi TOP 30. Svůj úspěch ale bere se skromností.

číst dále

Na děti se nekřičí, říká fotbalový trenér Seidl

Byl to otec, který učil hrát fotbal trenéra mládeže FK Ústí nad Labem Milana Seidla od jeho pěti let, stejně jako později jeho mladšího bratra. Milan zůstával na hřišti i na jeho trénincích a pozorně sledoval, jak to táta dělá. Netušil, že se to jednou bude hodit.

číst dále

U trenérky aerobiku Ptáčkové si děti losují sestavy

A pak že malé sporty nemůžou konkurovat těm velkým. Stačí se podívat na projekt Díky, trenére, kam se mezi třicítku nejlepších dostala další trenérka aerobiku a fitness týmů. Tentokrát se mezi nejlepší dostala Bára Ptáčková, která připravuje talenty už patnáct let a mezi jejími svěřenci je celá řada mistrů Evropy i světa. „Jsem strašně šťastná, protože určitě není lehké porovnat v té anketě trenéry z celé republiky a z různých sportů,“ tvrdí.

číst dále

Trenér Kokoř pobláznil v Aši děti badmintonem

Na začátku téhle badmintonové parády byl volejbal. Právě díky němu je dnes v Aši oddíl, kde se s balonem nehraje jen nad vysokou sítí, ale jsou tam i vášniví vyznavači badmintonu. A právě díky raketovému sportu se šíří sláva ašského oddílu do světa. Jeho trenér Vítězslav Kokoř se dostal v anketě Díky, trenére mezi TOP 30 a to je parádní úspěch. „Mám radost, v klubu jsem předseda, marketingový manažer a taky trenér. Dělám spoustu věcí najednou, ale chci říct, že bez spolupráce s rodiči i kolegy trenéry by tohle nebylo,“ prohlašuje Kokoř.

číst dále