Návštěvy TOP 16: Vladimír Winkler vede ke sportu čtyři stovky dětí na Hodonínsku

30.07.2018

Svým pozitivním přístupem ovlivňuje životy mnoha mladých fotbalistů. Založil projekt Školky v pohybu, která má za cíl rozpohybovat děti na Hodonínsku. Vladimír Winkler, zasvětil život trénovaní dětí a zaslouženě v letošní anketě Díky, trenére patří mezi TOP 16.

Vladimír Winkler a fotbal na Hodonínsku, to je již dlouhých 17 let nerozlučná vazba. V FK Hodonín vede spoustu nadějných fotbalistů ve věkové kategorii 4 až 8 let, čili týmy U6 a U8 + Dětské sportovní akademie.

Vztah Vlada, jak mu přátelé říkají, k fotbalu lze definovat jako celoživotní vášeň. Ve fotbalovém prostředí se pohybuje od útlého věku, kdy hrál v přípravce a pokračoval s ním i v dospělosti. Dnes svým pozitivním přístupem ovlivňuje na 450 dětí, nejen v FK Hodonín, ale i ve školách. V rámci přiblížení fotbalu a vlastně sportu jako takového širšímu spektru dětí, přišel Vladimír s projektem Školky v pohybu. Do již druhého ročníku projektu je zapojeno 14 školek na Hodonínsku, v nichž probíhají každý týden hodinové tréninky. Samotná náplň není přitom věnována jen fotbalu, ale hlavně všeobecnému rozvoji pohybu, běhání, skokům, zkrátka vedení dětí ke zdravému pohybu. „Má obrovský podíl na rozhýbání dětí v regionu, když za nimi dojíždí trénovat.“ uvádí jeho kolega Michal Bíza.

Motorem pro tak velkou angažovanost Vladimíra jsou jednoznačně děti. Jejich zlepšování a radost je jasnou pozitivní zpětnou vazbou v jeho práci. Jak sám přiznává, láká ho zasévání semínka lásky dětí k fotbalu. Snaží se podporovat jejich hravost a spontánní radost ze hry. Do tréninku zapojuje zpestření, např. ve formě populární honičky s dětmi, kdy se naplno projevují emoce.

O úspěších jeho trenérských schopností hovoří především jeho obliba mezi dětmi. „Má vynikající vztah k nejmenším dětem. Když ho viděli, naskákali na něj. To svědčí o tom, jak moc jej mají rádi.“ vyzdvihuje jeho schopnosti kolega a vítěz druhého ročníku Díky, trenére, Michal Bíza. Ze školek v rámci projektu do klubu FK Hodonín přivedl stovku sportovců evidentně právě díky svému charisma. Mezi svými svěřenci má dnes také několik sportovců na ligové úrovni.

A čeho by chtěl dosáhnout? „Chtěl bych, aby děti odcházeli z každého tréninku s pocitem štěstí, s úsměvem a aby se naučili spoustu nových dovedností. Aby se sportem nekončili v osmnácti, ale aby jej hráli i ve čtyřiceti.“ přeje si stále se usmívající trenér, jeden z letošních TOP 16 trenérů mládeže.

Vladimír je díky svému odhodlání a obětování veškerého volného času mladým sportovcům zaslouženě mezi nejlepšími trenéry mládeže. Díky, trenére!

mh

sdílet | Zpět