Díky, trenére zní celou republikou!

23.05.2018

Letošní výběr Top 32 vybraných trenérek a trenérů je již od konce dubna odtajněn. Kandidáti na titul Trenér mládeže 2018 pocházejí ze všech možných koutů České republiky. Jsou z celkem 21 sportů a jsou zastoupeny ty nejpopulárnější, ale také méně známé. Postupující Top 16, kterou navštívíme na tréninku, oznámíme do konce května!

Třicet dva vybraných trenérů mládeže jsme požádali o vyjádření, zda chtějí pokračovat v soutěži, o fotografie jich samotných, případně o fotografie se svými svěřenci. Speciálním požadavkem bylo video, kde jsme trenérům nechali v kreativitě volné ruce, zadáním bylo jen poděkování trenérům mládeže, svěřencům nebo jednoduché, avšak úderné: Díky, trenére! Jeho krátký sestřih naleznete níže. Děkujeme všem trenérům za odvedenou práci, videa jsou skvělá a určitě je všechny zveřejníme.

Postup trenéra do dalších bojů samozřejmě nestojí jen na zaslaných materiálech. Trenéry také průběžně ověřujeme u jednotlivých sportovních svazů, případně u jejich sportovních klubů. Čteme stále dokola vyplněné dotazníky. Všichni kandidáti jsou pro nás těmi správnými reprezentanty trenérů dětí a mládeže. Jejich práce je nedocenitelná, tímto projektem se snažíme na ni upozornit. Věříme, že pokud trenéři uvidí práci, zkušenosti, radosti i starosti svých kolegů z jiných sportů, může je to navzájem inspirovat a motivovat k další práci.

Čtvrtý ročník úspěšné sportovně-společenské akce Díky, trenére je v plném provozu. V letošním roce bylo nominováno více než 800 trenérů dětí a mládeže. Hraje se o ceny za 140 tisíc korun, které můžou sloužit jako příspěvky na chod týmu a také o zahraniční stáže do vysněného klubu. Za vybranou šestnáctkou se rozjedeme s kamerou, natočíme si jejich trénink. Poté bude vybrána osmička nejlepších kandidátů, která si to rozdá o titul 27. října 2018 v Praze na Dni trenérů mládeže v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Tento den bude jako v předchozích ročnících oslavou dětského trénování.

Komu držíte palce k postupu? Koukněte na reportážní video níže:

Sledujte také náš Facebook a Instagram.

sdílet | Zpět