První kolo je u konce: Poděkovali jste více než 800 trenérům!

13.04.2018

Hotovo. Nyní už žádného trenéra nebo trenérku nenominujte. Brána se uzavřela. Evidujeme přes 800 nominovaných kandidátů na titul Trenér mládeže 2018. Kdo jím bude? Mějte trpělivost, ještě nás čeká několik kol...

Sportovně-společenská akce Díky, trenére funguje již čtvrtým rokem. Za cíl si bere zviditelnit práci lidí, kteří přivádí děti ke sportování. „Energii do projektu přivádějí právě nominace trenérek nebo trenérů ze všech možných sportů. Těch letos bylo přes osmset. Moc si toho vážíme, je to 800 osobních poděkování konkrétním trenérům a trenérkám, vlastně všem trenérům dětí a mládeže,“ dodal Petr Rydl, organizátor a hlavní iniciátor Díky, trenére.

Největší zastoupení má tradičně fotbal, poté lední hokej a florbal. Ale zároveň dotazník vyplnilo hodně trenérek aerobiku, či trenéři z bojového umění. Spektrum sportu je rozmanité, dostalo se také na trenéry z downhillu, lukostřelby nebo discgolfu. „Vítáme nadšence ze všech možných sportů. Čím více poděkování, tím lépe,“ doplnil Rydl.

Jak bude soutěž probíhat dál?

Do konce měsíce dubna vybereme na základě odpovědí z dotazníku 32 trenérů, které budeme kontaktovat s doplňujícími dotazy. Na základě jejich reakcí a po konzultaci s jednotlivými sportovními svazy vybereme Top 16 trenérů. Tyto trenéry a trenérky poté objede náš štáb Díky, trenére, zajímat nás budou kandidáti v akci. O všech vybraných napíšeme články na web www.dikytrenere.cz a natočíme krátký medailonek, který bude prezentován po různých sportovních webech. „Zajímat nás bude odbornost, příběh, osobnost a zanícení pro trénování dětí,“ doplňuje hlavní organizátor Rydl.

Finální osmička trenérů se ohlásí začátkem září. O měsíc později se pak uskuteční Den trenérů mládeže, tedy velkolepé finále celé akce - konkrétně 27. října 2018 v Praze na Dni trenérů mládeže v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Trenéři během něho předvedou svá oblíbená cvičení, která mají za úkol zaujmout diváky a porotu. Důraz bude kladen na kvalitu tréninku a zapojení dětí. Ukázka každého trenéra bude trvat maximálně 8 minut. „Zvu všechny, ať se přijdou podívat, je to zážitek. Uvidíte, že děti sportují rády a trenéři s nimi dokáží neuvěřitelné věci,“ dodal Rydl. Bojovat se bude o ceny v celkové výši 140 000 korun a hlavně o titul Trenér mládeže 2018.

Sledujte dále naše webové stránky a také naše profily na Facebooku a Instagramu, kde se vždy jako první dozvíte to nejaktuálnější.

Tým Díky, trenére.

Kdo nahradí Zdeňka Grygara na trůnu a získá titul Trenér mládeže 2018?

sdílet | Zpět