Aktuality

Startuje ročník 2018, přihlašte své oblíbené trenéry

​Je to tady! Začíná další ročník sportovně-společenská akce Díky, trenére. Opět je možné na naší webové stránce ​nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů. Nejen, že jim poděkujete za jejich obětavou práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o titul Trenér mládeže 2018.

číst dále

V polovině ledna startuje 4. ročník

​Že se na trenéry dětí a mládeže zapomíná a dětské sportování je přehlížené? Tak tohle přesně mění sportovně-společenská akce Díky, trenére. Zhruba od poloviny odstartuje její 4. ročník. Opět bude možné na webové stránce nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů.

číst dále

Rozhovory s trenéry Top 10 během DTM

Titul Trenér mládeže 2017 vybojoval v sobotu 14. října ve finále Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Navázal tak na loňského vítěze Michala Bízu z Hodonína, který je rovněž trenérem fotbalu. Druhý v projektu Díky, trenére skončil florbalista Matěj Koňařík ze Zlín Lions, třetí byl hokejista Tomáš Jirků z Vrchlabí a čtvrtá se umístila Dominika Hýsková z Českých Budějovic.

číst dále

Vítězem třetího ročníku Díky, trenére se stal trenér fotbalu Grygar

Titul Trenér mládeže 2017 vybojoval v sobotu ve finále Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Navázal tak na loňského vítěze Michala Bízu z Hodonína, který je rovněž trenérem fotbalu. Druhý v projektu Díky, trenére skončil florbalista Matěj Koňařík ze Zlín Lions, třetí byl hokejista Tomáš Jirků z Vrchlabí a čtvrtá se umístila Dominika Hýsková z Českých Budějovic. O pořadí rozhodly týmové soutěže s dětmi, které si finalisté vylosovali.

číst dále

Přijďte 14. října na velké finále!

Už se to blíží… Finále projektu Díky, trenére se v letošním roce již podruhé uskuteční v Praze. A to 14. října v hale na Podvinném mlýně. Pozor – zde se nefandí týmům, jednotlivcům, dvojicím… Ale trenérkám a trenérům mládeže.

číst dále

Na tréninky Ivety Brabcové jezdí děti z celého okolí, mají skvělou partu

Když Iveta Brabcová vybírala sport pro svoji dceru, volba padla na házenou, kterou Iveta sama v mládí hrávala. Nejprve chtěla být podle svých slov jen k ruce, pomoct dceři s taškou a s pitím, o pár měsíců později už získala první trenérskou licenci. Po šesti letech trénování za Ivetou do Žirovnice dojíždí i děti z 30 kilometrů vzdálených měst a pod jejím vedením sbírají úspěchy na mezinárodních turnajích. V letošní anketě Díky, trenére patří mezi TOP 30.

číst dále

Tvrdý chlap se má chovat jako rytíř, učí děti trenér Vaňka

Odvaha postavit se šikaně v dětství stála na počátku úspěchů trenéra thajského boxu Martina Vaňky z Třince. Aby se ubránil, začal se učit bojovým sportům. Vyzkoušel jich hned několik, ale až u thajského boxu zůstal. Učaroval mu totiž možností bojovat lokty i koleny bez chráničů. Podporovat odvahu a zdravé sebevědomí chtěl ale dál. Vychoval mistry světa i Evropy a dnes patří k nejúspěšnějším trenérům v republice. Teď je v anketě Díky, trenére mezi TOP 30. Svůj úspěch ale bere se skromností.

číst dále

Na děti se nekřičí, říká fotbalový trenér Seidl

Byl to otec, který učil hrát fotbal trenéra mládeže FK Ústí nad Labem Milana Seidla od jeho pěti let, stejně jako později jeho mladšího bratra. Milan zůstával na hřišti i na jeho trénincích a pozorně sledoval, jak to táta dělá. Netušil, že se to jednou bude hodit.

číst dále