Díky, trenére pod záštitou!

13.07.2016

Po loňské podpoře ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové jsme i v roce 2016 pod záštitou!

Záštitu nad projektem Díky, trenére převzal pan Jiří Holeček, předseda podvýboru pro mládež a sport v Poslanecké sněmovně. Projektu fandí a my mu tímto děkujeme!

Přečtěte si jeho podpůrná slova:

Práci trenéra dětí a mládeže dnes vykonávají jen velcí sportovní nadšenci a srdcaři. Většina národa ani neví, že tato práce s mládeží je dnes velmi špatně honorována a ve většině případů ji trenéři vykonávají „jen“ pro dobrý pocit z toho, že předají dětem sportovní dovednosti a pomohou jim stát se lepšími sportovci.

K tomu aby z dětí vyrostli opravdoví sportovci amatérští či profesionální musí mít kromě místa a vybavení pro sportování hlavně trenéra s velkým „T“. Jako malý kluk jsem takového trenéra měl - Karla Mrzenu. Tento trenér nás vedl nejen ke skvělému zvládnutí techniky, týmové spolupráci, fair play chování k soupeři, ale naučil nás také, jak se poučit z proher a hlavně se nikdy nevzdávat i když se zdá, že úspěch je nad vaše síly.

Tyto schopnosti, které nám předal náš „Trenér“ jsme si přenesli i do našich životů po ukončení sportovní kariéry a za to mu patří velký dík. Nejen pro tuto mou osobní zkušenost děkuji všem trenérům dětí a mládeže za jejich obětavost a věřím, že i akce „Díky trenére“, která pomáhá sportujícím dětem a jejich trenérům pomůže k lepším zítřkům sportu v naší zemi.

Váš Jirka Holeček

sdílet | Zpět