Konečně: Díky, trenére zná letošní Top 30!

28.06.2016

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére zná finální výběr pro Top 30. Jména trenérů a trenérek, kteří budou dál soutěžit o titul Trenér mládeže 2016, najdete níže. Od 25. ledna mohli svěřenci trenérů, jejich rodiče a sportovní nadšenci nominovat své oblíbené trenéry. V červnu se vše uzavřelo a organizátoři společně s odborníky z jednotlivých sportovních svazů posuzovali nominované trenéry.

„Četli jsme i příspěvky od lidí, kteří nominovali své oblíbené trenéry. Bylo nádherné sledovat, jak si cení práce trenérů. O tom vlastně je celá akce,“ prohlásil Petr Rydl, hlavní organizátor Díky, trenére, kterou podporuje přes 30 sportovních svazů a mnoho slavných osobností. Největší počet trenérů je z fotbalu (25%), následují lední hokej (10%), basketbal (10%) a házená (6%).

Top 30 trenérů bylo vybráno na základě vyplněného dotazníku, jejich statistické zpracování a analýzu uskutečnila IPSOS, největší agentura výzkumu trhu a veřejného mínění v České republice. Vybranou společnost trenérů čekají do poloviny září návštěvy komisařů a týmu Díky, trenére. Ti se podívají, jak pracují s dětmi. Po pečlivém zkoumání pošlou do třetího kola soutěže 10 trenérů, z nichž odborná porota vybere Trenéra mládeže 2016.

Vítěz obdrží pro sebe a svého svěřence pobyt v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 50 000 korun. Navíc jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí.

Druhý nejlepší trenér v celkovém pořadí obdrží od pořadatele 25 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru a stejnou částku pro jeho sportovní klub na práci s dětmi.

Třetí nejlepší trenér dostane od pořadatele soutěže 25 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru.

Vyhlášení soutěže proběhne v listopadu letošního roku.

A zde je seznam Top 30 trenérů 2016! Gratulujeme!

(seznam je řazen abecedně podle sportů)

Atletika

Fatima Kostková

SSK Vítkovice

Můj neskromný sen je, aby se alespoň jeden z mých svěřenců dostal na Olympijské hry. (v seniorské kategorii). Jinak chci aby je atletika bavila, aby měli kladný vztah ke sportu a aby na mě třeba za pár let vzpomínali v dobrém... že: „Joo to byly super časy a taky super trenérka" :-):-):-)

_______________

Atletika

Anna Málková

Orel Vyškov - Orlík

Sama jsem aktivním sportovcem. Jako veteránka závodím v běhu, v chůzi. Děti mi fandí a já se tím bavím. Chci ukázat dětem, že vyhrávat je krásné, ale umět prohrávat, to je taky důležité. Jsme skvělá parta. I v pokřiku máme: "My jsme malí Orlíci, taky super parťáci. Trénujeme chůzi, běhy, skoky, hody, vrhy týdny, roky."

_______________

Atletika

Vít Rus

A. C. TEPO Kladno

Radost mých svěřenců z pohybu, osvojení nových dovedností, zlepšování jejich osobního maxima a vytváření kolektivního ducha považuji za svůj největší úspěch. Výchova "kvalitních" lidí (pracovitých, cílevědomých, s morálními zásadami) pro společnost.

_______________

Badminton

Jiří Frendl

SKB Český Krumlov

Chci, aby svěřenci byli slušnými lidmi, zvykli si na pravidelnou činnost včetně sportování a pochopitelně také občas musíme bazírovat na dobrých výsledcích.

_______________

Baseball

Jiří Šiman

Baseball Plzeň

Je krásné, když Vám děkuje soupeřův trenér a následně rodiče za výborný zápas bez ohledu na výsledek. Když cítíte, jak vaši hráči bojují o vítězství a úplně to z nich sálá. Mým úspěchem je motivace dětí ke společnému úspěchu a cíli. Určitě je hezké když obdržíte nominaci na cenu třeba trenérský objev roku ve svém sportu, ale opravdový úspěch je ten motor dětí "nadšení".

_______________

Basketbal

Ivan Zábranský

Basket Slovanka

Pojďte si hrát a bavte se a užívejte si to. Sport se dělá kvůli pozitivním emocím. Taky se dá kvůli sportu občas ulít ze školy.

_______________

Florbal

Ondřej Neuman

Florbal Chodov

Prosadil jsem se ve sportu, který ve svých začátcích byl ryze amatérským, a možnost živit se tímto sportem byla utopickou představou. Dnes náš sport roste a věřím, že je to společným dílem lidí, kteří stejně jako já, měli sen - posunout náš sport mezi absolutní špičku.

_______________

Fotbal

Michal Bíza

FK Hodonín z.s.

Nejvíc jsem si přál učit fotbal svého syna, proto jsem se hodně učil, abych to dělal správně. A díky fotbalu jsme tak spolu mohli strávit spoustu důležitých okamžiků - šťastných i bolavých, ale vždy poučných. On už hraje za muže a já jsem zůstal u malých kluků, protože to mě naplňuje nejvíc. Za každým svěřencem se snažím vidět jak toho malého kluka, tak i budoucího reprezentanta.

_______________

Fotbal

Jaroslav Daniš

MFK Vítkovice

Nabádáním svěřence k poctivosti jak ve škole, ve sportu tak i v životě. Baví mě každodenní kontakt s dětmi, které milují fotbal.

_______________

Fotbal

Robert Turák

FK Dukla Praha

Nejvíc mě těší, když na svých svěřencích vidím, že je fotbal baví, jsou při něm štastní a navíc se zlepšují. To značí o tom, že práce, kterou dělám má smysl.

_______________

Gymnastika

Gabriela Hynek

GK Vítkovice

Za úspěch považuji to, pokud dítě získá kladný vztah ke sportu. K jakémukoliv sportu. Vím, že u gymnastiky nezůstane, protože je to neskutečně náročný sport, který fyzicky i psychicky zvládne jen pár jedinců. Jsem ale ráda, když se časem věnují něčemu jinému a za mnou přijdou s poděkováním, že jsem jim dala ten nejlepší sportovní základ. Protože sportovní gymnastika je tak všestranná, že z ní lze odejít prakticky kamkoliv, mimo míčové sporty :)

_______________

Házená

Jiří Šimek

TJ STM Olomouc

Za úspěch považuji to, že můžu dát cílenou náplň volného času dětem, zvlášť v období puberty, kdy děti velmi často sklouzávají do nevhodné společnosti (cigarety, alkohol). A mají-li již svůj kolektiv a činnost, která jim přináší uspokojení, nejsou sice takové nežádoucí aktivity zcela vyloučeny, ale riziko zapojení do nich je výrazně nižší.

_______________

Házená

Jaroslava Šmrhová

DHC Plzeň

Nejprve musíte děti nadchnout, aby je trénink bavil, pak teprve můžete stanovovat cíle. Děti to bude bavit, pokud to bude zábava a pokud budou mít pocit, že jsou v tom úspěšní. Vždycky se snažím zařazovat do tréninku nějakou "zábavnou aktivitu", ať jde o minižačky nebo dorostenky. U nejmenších dětí se trénink skládá prakticky jen z her.

_______________

Judo

Lucie Chytrá

TJ Sokol Vršovice - oddíl

Chci být příkladem/vzorem, baví mě radost dětí z pohybu a následné výsledky dětí, z kterých jsou nadšeni.

_______________

Lakros

Anna Dočkalová

TJ Sokol Zbraslav

V našem oddíle jsme zavedli tzv. plnění emocionální nádrže. Stejně jako auto potřebuje benzín, aby někam dojelo, tak hráči potřebují pochválit, aby předvedli dobrý výkon na hřišti. Naše (trenérské) pochvaly jsou vždy upřímné a pravdivé. Všímáme si nejen sportovních dovedností, ale především toho, jak hráč poslouchá pokyny, zda je včas na cvičeních a zda spolupracuje a povzbuzuje ostatní. Kromě trenérů plní své emocionální nádrže hráči navzájem. Snaha udělat něco dobře, protože za to budou následovat slova chvály je tedy samotnou motivací k podávání dobrých výkonů a udržení začátečníků v oddíle.

_______________

Lední hokej

Petr Němec

HC Kopřivnice

Rád bych, aby se děti dostaly do stavu, ve kterém jsem byl jako dítě já… To znamená, aby se těšili na každý trénink, aby trávili volný čas jakýmkoliv sportem či jakoukoliv činností, která je odvede od nástrah, jakými jsou alkohol, cigarety, drogy…

_______________

Lední hokej

Zuzana Radostová

HC Energie Karlovy Vary

Za úspěch považuji to, že jsem z dětí udělala tým, druhou rodinu. Mají se upřímně rádi a chtějí spolu hrát a nahrávat si.

_______________

Lyžování

Světla Kořistková

SKI Vítkovice Bílá

Chci motivovat začátečníky formou hry k osobnímu rozvoji a ke zlepšení svých dovedností. Ukázat jim, že sport je zábava, životní styl a nejen dřina, já říkám práce:) Prožívat radost…

_______________

Ostatní - Kanoepolo

Petr Ježdík

Kanoepolo Praha

Baví mě pohled na progres svěřenců, pohled na jejich tváře při úspěchu. Je to takové okno do duší mladších ročníků. Poslouchat starosti náctiletých…

_______________

Ostatní - Cheerleaders

Nicole Kolářová

Cheerleaders Prague Eagles

Ať je dobrý nebo špatný den, tyhle děti mi vždycky zvednou náladu a z tréninku odcházím z dobrou náladou a skvělým pocitem. Dělají mi radost tím, že je tento sport baví a že ho chtějí dělat profesionálně právě u mě :)

_______________

Ostatní - Twirling

Tereza Rejlová

Twirlingový klub Twirlstars o. s

Baví mě trénink samotný, to, že mohu někomu pomáhat, že někomu dělám radost, že společně něco dokážeme, úspěch, ale i neúspěch, který nás nakopne se nevzdat a bojovat dál. Všechno, co do trénování patří, mě baví a naprosto naplňuje. Radost, pláč, únava, motivace, spokojenost. Všechno :)

_______________

Ostatní - Slalom na skatu

Renata Škrabalová

Sk8 Slalom Polička

K tréninku jsem se dostala náhodou, protože ještě aktivně závodím, chtěla jsem zkušenost předat dál, aby náš menšinový sport nezanikl s přibývajícím věkem závodníků. Zjistila jsem, že po náboru dětí se otvírá nová možnost předání lásky ke sportu vůbec, pochopení pravidel fair play a nových kamarádství.

_______________

Plavání

Michaela Sychrová

Kometa Brno

Baví mě pozorovat to, jak z malého uplakaného dítěte roste samostatné dítě, které už se nebojí vody, ale voda se bojí jeho! Baví mě vytvářet příjemné prostředí a kolektiv plný kamarádů, kam se na trénink utíká, protože jen tak stihneš všechnu srandu a víc si popovídáš s kamarády a paní trenérkou. A velmi mě baví, že mě ve městě zdraví malé děti a ukazují mě rodičům a já přitom jen odhaduji, jestli se známe z táborů nebo z předškolního plavání.

_______________

Rugby

Robert Votipka

RC Kralupy nad Vltavou

Největším úspěchem je pro mě, že děti i dospělí rádi chodí na tréninky, jezdí na turnaje, zápasy a věnují volný čas sportu.

_______________

Softball

Petra Kolkusová Diblíková

Tempo Titans

Za svůj největší trenérský úspěch považuji, že spousta mých svěřenců z dřívějších let stále hrají softball nebo baseball na jakékoliv úrovni (od nejnižších soutěží dospělých až po reprezentace). Znamená to pro mě po těch letech, že jsem je naučila mít softball ráda, což je mým hlavním cílem v mládežnické kategorii dodnes.

_______________

Softball

Hana Korčáková

Žraloci Ledenice

Již 25 let vedu přírodovědný oddíl a na jednu z víkendových výprav jsem si vypůjčila pálku, rukavice a míč. Dětem se ta hra tak líbila, že jsme celý víkend hráli softball - dnes vím, že to byla pouze hra bez pevných pravidel a jakékoli znalosti techniky. Děti však byly nadšené a po návratu domů jsme se přihlásili krajské soutěže v teeballu a soutěž vyhráli. Nadšení nebralo konce a my začali trénovat na další rok - již softball s nadhozem. Děti se zpočátku scházeli samy a až druhý rok jsem se do všeho "trénování" zapojila i já. Začala jsem se učit pravidla, techniku, základy kondiční přípravy atd.

_______________

Šerm

Milan Kulík

Šerm Liberec

Dle mě, je můj největší úspěch výchova malých dětí a transformace jejich osob v zodpovědné a silné mladé lidi, se kterými dnes i přes rozdílné vzdálenosti a jejich konec v šermířské kariéře stále udržuji vřelý kontakt a mohu se na ně kdykoliv a s jakoukoliv žádostí obrátit a spolehnout se na ně. Tito dnes již mladí lidé se často vracejí a podporují nás na našich akcích (ať již sportovních, či společenských). Vědomí, že se z malých dětí, kteří projdou naším kolektivem, stávají úspěšní, zodpovědní a skvělí mladí lidé, je pro mě často více, než nějaká medaile (i když i z ní máme samozřejmě velkou radost :)

_______________

Taekwon-do

Petr Limprecht

Taekwondo Hansoo

Taekwondo je mým životem a stále se snažím nacházet v něm nové a nové věci a impulzy. Zatím se mi to stále daří a nemíním nic měnit:-). Baví mě práce s dětmi, se svěřenci, baví mě přátelé, baví mě sportovní výkony, baví mě trénování. Prostě mě to baví :-)

_______________

Volejbal

Petra Netrvalová

VK Slávia VŠ Plzeň

Nejvíce mě baví poznávat své hráčky, hledat k nim cestu a získávat je pro náš sport. (volejbal) Každý je povahově jiný, z jiné rodiny a každý potřebuje trošku jiný přístup. Když vím jak na ně, získám jejich důvěru, pak je dokážu přesvědčit téměř o všem, na co si vzpomenu.

_______________

Zápas

Zdeněk Drmola

TJ Lokomotiva Krnov

Po skončení aktivní činnosti jsem chodil na tréninky našeho oddílu jen pro udržení kondice, neměl jsem v úmyslu věnovat se trenérské práci, i když jsem vlastnil trenérskou licenci. Bohužel nenadálé úmrtí našeho trenéra mě jako jediného v oddíle, který měl trenérskou licenci, postavilo do čela oddílu a zůstal jsem u toho už 27 let.

sdílet | Zpět