Hurá, máme Top 30: Trenérka karate, hasičského sportu nebo tanečník!

01.06.2017

Je to tady! Letošní třicítka vybraných trenérek a trenérů je odtajněná… Kandidáti na titul Trenér mládeže 2017 pocházejí ze všech možných koutů České republiky. A jsou z celkem 23 sportů! Z běžných, ale také z méně známých. Dostal se do ní váš oblíbenec z okolí? Je to možné. Kompletní seznam najdete pod článkem. Udělali jsme vám radost?

Třetí ročník úspěšné sportovně-společenské akce Díky, trenére je v plném provozu. V letošním roce do něj společnost nominovala kolem 1000 trenérů dětí a mládeže. Po pečlivé analýze dotazníků se organizátoři obraceli na sportovní svazy, které kandidáty schvalovaly. Výsledkem je Top 30. „Opět je vnímáme jako výrazné reprezentanty trenérů dětí a mládeže, kteří nemohou být přehlíženi. Jejich práce je nedocenitelná, tímto projektem se snažíme na ni upozornit,“ tvrdil Petr Rydl, organizátor Díky, trenére.

V letošním roce se hraje o ceny za 140 tisíc korun, tedy příspěvky na chod týmu a hlavně o zahraniční stáže do vysněného klubu. Za vybranou třicítkou se organizátoři rozjedou s kamerou, natočí si jejich trénink. Poté se vybere nejlepších deset kandidátů, kteří si to rozdají o titul v půlce října v Praze na Dni trenérů mládeže 2017. Ta bude jako v předchozích ročnících oslavou dětského trénování.

A kdo o takové ceny bude usilovat? Například trenérka karate z Českých Budějovic. Pozornost bude poutat také trenérka hasičského sportu z Libiše, trenérka národní házené či trenér tancování z Olomouce. „V tom je síla tohoto projektu, nejde nám o masovost jednotlivého sportu, ale hlavně o příběh a záslužnou činnost jednotlivých trenérů,“ upozornil Rydl. Ve třicítce nejlepších je pět fotbalistů, tři hokejisti a nechybí zástupci házené, basketbalu nebo florbalu.

Tak kdo je váš favorit?

TOP 30 Díky, trenére (řazeno abecedně dle sportu)

Fotografie najdete na našem Facebooku zde

_________________________

Veronika Buriš

Aerobik

Klub: Aerobic Team Chuchle

Vzdělání: FTVS UK, trenér I. třídy

Celá moje životní a studijní cesta směřovala k pedagogické výchově dětí a byla vždy úzce spojena se sportem. Být trenérkou a mít svůj klub je vlastně logické vyústění celé práce a splnění mého dětského snu.

_________________________

Bára Ptáčková

Aerobic

Klub: Fitness Center Báry a Hanky Šulc

Vzdělání: I. třída

Největší radost mám v tu chvíli, kdy zjistím, že moje práce a moje celkové působení na děti má mnohem větší přesah než jsou hranice tělocvičny.

_________________________

Tomáš Vodička

Atletika

Klub: SC Radotín

Vzdělání: III. trenérská třída atletiky, II. trenérská třída fitness, TAP licence Českého atletického svazu (trenér mládeže)

Děti musíme trénovat všestranné. Trénink pro ně musí být zábavný a ani ve věku 10 a více let je nesmíme od sportu odradit, tak jako se to často děje.

_________________________

Vítězslav Kokoř

Badminton

Klub: Badminton VK Aš

Vzdělání: III. třída

Založil jsem projekt badmintonové akademie v městě Aši, kdy 2.-5. třídy mají jednou měsíčně v rámci výuky tělesné výchovy hodinu badmintonu pod mým vedením. Šikovné děti přijímáme do oddílu, pro ostatní je to zpestření tělesné výchovy. Akademie je velmi oblíbená.

_________________________

Adam Konvalinka

Basketbal

Klub: TJ Sokol Pražský

Vzdělání: Licence A

V brzkém věku jsem se vážně zranil, chtěl jsem u sportu zůstat a jedno z řešení bylo v pozici trenéra. Od té doby jsem trénoval od přípravek po kadety všechny kategorie.

_________________________

Dominika Hýsková

Bojová umění

Klub: TJ Karate České Budějovice

Vzdělání: Trenér 1. třídy Českého svazu karate

Přivádět čím dál tím víc dětí ke sportu, a aby se sport stal neoddělitelnou součástí jejich života. Co se týká sportovních úspěchů - chtěla bych se podílet na vychování budoucího olympionika.

_________________________

Martin Vaňka

Bojová umění

Klub: Como-3 gym

Vzdělání: 3. třída CMTA, 2. třída USMTA, 2. třída CSTB, kurz rozhodčího kategorie B, mentální kouč

K trénování jsem se dostal tak, že jsem v německém časopise uviděl, jak bojovníci boxují a používají i lokty a kolena. To mě natolik uchvátilo, že jsem se od té doby rozhodl vyhledávat vše o thajském boxu a postupně své znalosti předávat dál a učit to i ostatní.

_________________________

Petr Gabriel

Bojová umění

Klub: Škola bojových umění Plzeň

Vzdělání: 2. třída

Mám fungující klub, který je v Plzni již dobře známý. Jsem velice rád, za tuhle příležitost, kterou mi osud přichystal.

_________________________

Nikola Dohnalová

Cheerleading

Klub: Join New Spirit Allstars

Vzdělání: Licence C

Radost je vždy, když se naučíme něco nového. Určitě je pak super, když se vám povede vyhrát na soutěži. Ten největší loňský úspěch byl v Německu, na jedné z nejrespektovanější soutěži.

_________________________

Matěj Koňařík

Florbal

Klub: Florbalový klub Zlín Lions

Vzdělání: Fakulta sportovních studií MU v Brně - Tělesná výchova a sport

Receptem jsou zábavné a někdy i netradiční tréninky, které děti baví. Děti se pak pochlubí ve škole či jiném sportu, že ten florbal je fajn a že by to měl i právě kamarád vyzkoušet.

_________________________

Milan Seidl

Fotbal

Klub: FK Ústí nad Labem

Vzdělání: UEFA A, Grassroots, Coerver coach

Nejvíce si cením vítězství v mezistátním utkání s Totenhamem Hotspur v jeho tréninkové akademii v Londýně.

_________________________

Lukáš Poborský

Fotbal

Klub: FK Neštěmice,z.s.

Vzdělání: Licence C

Největší radost byla, když jsem ležel s vážnou nemocí v nemocnici a po návratu rodiče udělali vše proto, abych mohl trénovat jejich děti i nadále. Díky tomu jsem zjistil, že si mě rodiče váží nejen jako trenéra, ale taky jako člověka.

_________________________

Marek Plas

Fotbal

Klub: KF Kralupy 1901

Vzdělání: Licence C

Největší radost mi dělají, když přijdu o půl hodiny dřív na trénink a vidím, že už víc jak polovina kluků je na hřišti a baví se fotbalem. To je známka toho, že chodí rádi a nesedí doma u počítače. Po tréninku ještě někteří zůstávají na hřišti a kopou si.

_________________________

Zdeněk Grygar

Fotbal

Klub: FC Baník Ostrava

Vzdělání: Licence B

Zastávám názor, že děti si získáte, když se stanete na chvíli jedním z nich. Když jim ukážete, že oni už vlastně spoustu věcí umí líp než trenér.

_________________________

Daniel Bejr

Fotbal

Klub: Admira Praha

Vzdělání: Licence B

Téměř každý trénink je ohromná zábava, nikdo nechce z klubu odejít, bohužel občas musím vyřazovat, hlásí se k nám z jiných týmů.

_________________________

Ludmila Boušková

Hasičský sport

Klub: SDH Libiš

Vzdělání: žádné

Pokud mládež baví hasičský sport a má chuť o tomto sportu zjistit, vše je přínosem. Když vidím talent, snažím se o to, aby byl opravdu dobrý. Hlavní recept je, když je spokojený svěřenec, je spokojený i trenér.

_________________________

Iveta Brabcová

Házená

Klub: DHK Slavoj Žirovnice

Vzdělání: Licence B

Nadchnout je pro sport, ukázat jim, že sport je prima zábava, že pohyb přináší radost. Že je to smysluplné trávení volného času. Že se tam dá toho zažít.

_________________________

David Kotrč

Kanoistika

Klub: Sport Zbraslav

Vzdělání: 2. třída

Vloni mi nejvíce udělalo radost, když si pár dětí přálo pod stromeček věci na trénink a běžky na zimní soustředění. To znamená, že se jim u nás líbí a chtějí sportovat.

_________________________

Tomáš Jirků

Lední hokej

Klub: HC Stadion Vrchlabí

Vzdělání: A licence

Nehraji na výsledky, jelikož trénuji malé děti, snažím se je především vychovávat a vybudovat pozitivní vztah ke sportu.

_________________________

Martin Staněk

Lední hokej

Klub: TJ Slavoj Ćeský Těšín

Vzdělání: Trenér licence B - florbal , Trenér licence B student - Lední hokej

Dokázal jsem začlenit i slabší děti nebo, které začaly později do týmu tak, aby se cítily dobře a byly jeho součástí.

_________________________

Tomáš Ceperko

Lední hokej

Klub: TCC - sportovní služby s.r.o.

Vzdělání: Licence B

Připravuji sportovce především individuálně, tudíž s někým pracuji jen část z roku s někým intenzivněji. Během mé trenérské kariéry měli hráči úspěchy typu prosazení se do reprezentačních celků nebo získání zahraničních angažmá.

_________________________

Miroslav Urminsky

Moderní gymnastika

Klub: SK MG AJUR Hradec Králové

Vzdělání: III. třída

Všechno začalo v roce 1982, kdy začala s moderní gymnastkou moje dcera. Začal jsem ji vozit na tréninky a čekal jsem v tělocvičně na ni. Potom jsem byl požádán trenérkou, jestli bych nemohl pomoci u magnetofonu pouštět hudby, aby se mohla víc věnovat dětem.

_________________________

Alena Valášková

Národní házená

Klub: KNH Chomutov

Vzdělání: žádné

Moji mladší žáci když mi přecházeli do starších tak proběhlo loučení a neobešlo se bez slz. Jeden z nich mi za poslední své peníze z kapesného koupil dárek a bylo vidět, že se loučí velmi nerad. Dodnes mi ty kluci chybí.

_________________________

Marcela Šrůtová

Rádiový orientační běh

Klub: Radioklub OK1KYP

Vzdělání: II. třída

Udržovat dobrou partu, nabídnout kromě tréninků i další zajímavé činnosti – např. účast na víkendových soustředěních.

_________________________

Karel Ševčík

Rugby

Klub: RC Tatra Smíchov

Vzdělání: Licence B

Když bývalí svěřenci, se postupně stávají hráči, reprezentanty, profesionálními hráči zahraničních soutěží, jejich životní úspěch a následné zapojení do pedagogické a trenérské činnosti, prostě synergie hodnot.

_________________________

Jana Pražáková

Sportovní gymnastika

Klub: Sportovní gymnastiky TJ Šumperk

Vzdělání: Trenér I. SG, absolvent UP Olomouc, fakulta tělesné kultury, specializace pro SG na FTK UK Praha

Jsem vdova, starobní důchodce a pokud zdraví dovolí, jsem vždycky v tělocvičně. Největší úspěchy? Účast sester Bínových, Kateřiny a Martiny na Mistrovství světa ve SG v Japonském městě Saboe v roce 1995 ve družstvu žen ČR.

_________________________

Milan Knebl

Stolní tenis

Klub: SKST Baník Most

Vzdělání: Licence B

Ke stolnímu tenisu mě přivedl otec a kamarádi ze školních tříd. Postupem času se ze mě stal nejen hráč, ale i organizační pracovník, uklizečka, dopravce atd. Ničeho ale nelituji.

_________________________

Miroslav Hýža

Tancování

Klub: Taneční klub Olymp Olomouc

Vzdělání: 2. třída

Velmi jednoduché - můj otec založil taneční klub, vedl jej, po něm moje máma, která jej vede dosud a já se v klubu starám o tréninkovou složku.

_________________________

Jan Vaněk

Triatlon

Klub: TCV Jindřichův Hradec, z.c.

Vzdělání: I. třída

Mám radost z toho, že dětí na tréninky chodí čím dál víc a baví je to. A samozřejmě velice potěší, když projeví zájem o závodění, na závody se těší a ještě k tomu jsou úspěšné.

_________________________

Hana Vajnerová

Veslování

Klub: VK Slavia Praha

Vzdělání: Licence B

Mám radost, když děti samy mají radost ze svých výsledků. Potěší mě, když jim chci dát nějaký pokyn a než ho stihnu říct, už to samy udělají.

_________________________

Fotografie najdete na našem Facebooku zde

Všem postupujícím gratulujeme!

sdílet | Zpět