Víte, kdo radí Vrbovi? Ano, je to Kohák!

27.05.2015

Jejich komunikace doposud nebyla oficiálně vyzrazena. Nikdo o tom nevěděl. Ale během tiskové konference na projekt Díky, trenére se k tomu přiznali. Jakub Kohák, sportovec, umělec a režisér, je rádcem Pavla Vrby. „Je to pravda,“ pokyvoval s úsměvem fotbalový trenér české reprezentace. „Před Lotyšskem jsem mu ale poradil trošku hůře. Ta standardka se měla zahrát jinak, to je moje chyba. Promiň Pavle,“ omlouval jako vždy vtipně naladěný Kohák.

Společně s profesionální golfistkou Klárou Spilkovou, organizátorem Petrem Rydlem a Radkem Jalůvkou, šéfem společnosti Ipsos, představili projekt Díky, trenére, jehož cílem je ocenit úsilí trenérů mládeže v České republice. „Vážím si moc těchto lidí,“ říká Vrba. Sám kdysi trénoval děti a mládež.

Když se svým týmem cestoval na turnaj přípravek, běžně se stávalo, že přespával v tělocvičně na žíněnkách se svými svěřenci. „Jednalo se o dvoudenní turnaje. Byly to skvělé zážitky,“ vzpomínal Vrba na své začátky Přerově a Ostravě. Právě trenér Vrba se stal prvním patronem projektu Díky, trenére, novým fenoménem v českém prostředí, jehož cílem je ocenit trenéry mládeže za jejich záslužnou práci, kterou častokrát dělají po svém vlastním zaměstnání.

Podporovatelkou soutěže, kterou organizuje Spolek pro podporu mládežnického sportu, se oficiálně na tiskové konferenci stala i Klára Spilková. Ta se dokonce účastní i aktivně: „Nominovala jsem svého golfového trenéra Pavla Niče. Tak doufám, že výzvu přijme.“

Do projektu Díky, trenére je v současné době nominováno více než 600 trenérů, přičemž více než polovina z nich následně na nominaci zareagovala a vyplnila dotazník. „Díky, trenére je místo, které komukoliv umožnuje poděkovat svému trenérovi a vyjádřit to tím, že ho nominuje do soutěže,“ říká Petr Rydl, organizátor soutěže. Nejvíce přihlášených trenérů je prozatím z oblasti fotbalu (24%), basketbalu (11%) a házené (7%). Z analýzy vyplněných dotazníků, jejichž vyhodnocení má na starosti agentura Ipsos, prozatím vyplývá, že více než polovina trenérů se trénování věnuje jen proto, že je baví. Živí se jím 15 % z nich, zbytek (27%) si trenérstvím přivydělává.

„Průměrně se tito trenéři věnují své práci 11 let, rekordmanem je ale jeden trenér stolního tenisu, který vede mládežnické kategorie tohoto sportu již 56 let. Zajímavé zjištění také je, že dvě třetiny trenérů stále sami aktivně sportují,“ dodává Radek Jalůvka, šéf společnosti Ipsos.

Přihlašujte své trenéry! Máte čas do 14. června

sdílet | Zpět