Žákyně Pragy potěšily trenérku titulem i tím, že chtějí střílet góly

25.06.2015

Od září loňského roku do letošního června usilovaly mladší žákyně mezi sedmi kluby pozemního hokeje o titul mistryň České republiky. Každý víkend sehrály malé slečny dva zápasy a ještě před posledním turnajem nebylo jasné, kdo zvítězí.

„Bylo to drama až do konce. Litice a Hostivař - 43 bodů, Slavia a Praga - 42 bodů,“ vysvětluje trenérka Lenka Kavanová. „Potřebovaly jsme porazit Rakovník a Bohemians a pak jen čekat, jak si podělí mezi sebou body Hostivař s Liticemi. Měly jsme štěstí a získaly titul.“Paní trenéra měla velkou radost. I když se svou 20 letou trenérskou praxí v hokeji již něco zažila, přála této generaci děvčat, aby byla také po zásluze odměněna. Nakonec se podařilo získat to nejvyšší ocenění. Trenérka se netají s receptem na přípravu děvčat. „Mottem je, aby si děvčata užívala tréninky i zápasy. Snažím se s nimi vycházet kamarádsky. Občas to samozřejmě bez přísnosti nejde. Pochopitelně titul mě potěšil, ale víc si cením skutečnosti, že tým je zdravě a kamarádsky naladěn. Góly chtějí děvčata dávat za každou cenu, někdy je jejich horlivost větší než by měla být, ale to ještě dopilujeme.“ (směje se)

Děvčata s trenérkou vítězství řádně oslavila. Po tréninku uspořádala táborák, opékaly se vuřty, létaly rychlé špunty, maminky upekly báječné dorty. Prostě rodinná atmosféra jak má být. „To je pro náš sport typické,“ říká Lenka Kavanová. „Pozemní hokej je u nás rodinným sportem, dědí se z generace na generaci. I když je sportem olympijským, u nás jeho základna není příliš velká. Děti jsou však hodně podporovány rodiči, všichni se vzájemně znají, navštěvují se, kamarádí spolu.“Trenérka Pragy pozemní hokej vřele doporučuje právě děvčatům. „Domnívám se, že právě hokej je pro ně ideálním sportem. Není sice snadné se ho naučit, ale komu se to podaří, už u něj zůstane. V létě se hraje na čerstvém vzduchu, v zimě pěkně v teple v tělocvičně. Děvčata hrají v sukničkách, a to se jim moc líbí. Na hřišti tak vypadají elegantně a křehce i s hokejkou. Vždy je obdivuje okolí a co si budeme říkat, to nás děvčata vždycky hřeje u srdíčka.“

sdílet | Zpět