Vychází Trenér - První román z prostředí fotbalu

24.09.2019

V těchto dnech vychází kniha fotbalového trenéra a spisovatele Martina Kodýdka s příznačným názvem Trenér. Jedná se o první český román z prostředí dětského fotbalu, který je inspirován autentickými zážitky autora. Humorný román, který se pouští i do vážných témat vychází z reality současné mládežnické kopané. Bere si na paškál nejen trenéry a hráče, ale i rodiče a funkcionáře.

Křest knihy se uskuteční v pondělí 30. září od 18. hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

Kmotry budou Jakub Kohák, známý filmový herec (Okresní přebor) a režisér a Tomáš Jůn, bývalý hráč Sparty a reprezentace, který provozuje fotbalovou školu.

Trenéra lze již zakoupit ve většině kamenných knihkupectvích i online.

Například u nakladatele se slevou 20 % ZDE:

A o čem kniha je?

Prokop Veselý a Tibor Stančev jsou dva fotbaloví trenéři. To je však asi jediná věc, kterou mají společnou. Krátký román mapující svět dětského fotbalu nabízí napínavý příběh a dva odlišné pohledy na mládežnickou kopanou. Kdo uspěje? Prokopův Spartak, nebo Dynamo vedené Stančevem? Nebo někdo úplně jiný? A co je vlastně úspěch? Kniha nabízí nejen pohled na fotbalový trávník, kde malí kluci svádějí líté boje, ale ta ké ; pohled do jejich křehké duše a do hlav ambiciózních rodičů, kteří mnohdy neváhají obětovat dětské sny ve prospěch svých.

O autorovi:

Narodil se v Praze, ale dětství strávil na Valašsku. Zpátky do Prahy odešel kvůli studiu a na Moravu se již nevrátil. Po absolvování oboru Finance na VŠE nastoupil do investiční banky Patria, kde na obchodních a manažerských pozicích strávil patnáct let. Od roku 2012 je na volné noze a věnuje se různým projektům. Obchoduje na komoditních burzách, angažuje se v aféře Dieselgate a trénuje mládež v SK Union Vršovice. V roce 2019 byl vybrán do TOP 32 sportovních trenérů mládeže v anketě Díky, trenére. Jeho prvotina Makléř sklidila kladné čtenářské ohlasy, což ho motivovalo k dalšímu psaní.

sdílet | Zpět