Viděl nás Vrba, zní radostně Chrastavou! Od trenéra se inspirují

26.04.2015

Když byl projekt Díky, trenére oficiálně představován, promítal se novinářům záznam ze zimního fotbalového turnaje dětí s názvem Räbisch Cup. Ten pořádal fotbalový tým Spartak Chrastava a viděl ho i Pavel Vrba, trenér fotbalové reprezentace, který byl z videa nadšen. „Právě jsem se vrátil o patnáct let zpátky. V té době jsem také trénoval děti. Byly to skvělé zážitky, jezdil jsem na dvoudenní turnaje, přespávali jsme v tělocvičnách na žíněnkách,“ vzpomínal na své začátky Pavel Vrba.

„Byl jsem z toho strašně nadšenej, že zrovna naše video pana Vrbu zaujalo,“ těšilo Josefa Adámka, trenéra mládeže ze Spartaku Chrastava. Právě on video ze zimního turnaje poslal pořadatelům soutěže Díky, trenére. „Říkal jsem o tom našim trenérům a klukům. Byli z toho úplně paf, že se na naše video díval trenér reprezentace. Nadšení je obrovské.“

A tak v Chrastavě neváhali a natočili další video. Tentokrát v něm chtěli poděkovat trenéru Vrbovi. „Přeji vám hodně úspěchů a hodně štěstí do dalších zápasů,“ vzkazuje jeden z malých fotbalistů. „Trenéra Vrbu znám, je to náš nejlepší trenér,“ doplnil ho asi stejně starý kluk.

VIDEO: Pavel Vrba a Spartak Chrastava

I když je Josef Adámek z Jablonce, trenéru Vrbovi vždycky fandil. Líbilo se mu, jakým způsobem vypracoval k titulům fotbalovou Plzeň. A nyní mu samozřejmě přeje i v českém národním týmu. Nejen to... Adámek se od Vrby občas i inspiruje. Detailně zkoumá jeho signály při zahrávání standardních situací. „Líbil se mi jeden nácvik a rovnou jsme ho aplikovali v ostrém zápase. Jednalo se o přímý kop, ve kterém ve zdi vpravo stál náš hráč, kterého si nikdo nehlídal. Kluci naznačili střelu a balon šel krásně na něj. On pak centroval do vápna. Byl to dobrý signál, soupeř to vůbec nečekal. Gól z toho nepadl, ale náznak tam byl,“ těšilo Adámka.

Trénování dětí se Adámek věnuje tři roky. Od každého zkušenějšího trenéra si bere to dobré, informace čerpal také od Antonína Plachého, vedoucího trenérsko-metodického úseku Fotbalové asociace České republiky. „Na kluky jsem třeba někdy zařval, ale už jsem se jich nezeptal, proč to udělali, proč to zahráli tahle atd. Tohle přesně popisuje pan Plachý, snažit se pokládat dětem otázky. To jsem od něj pobral a trénink je hned jiný. Zkoušíme s dětmi hrát i na menších hřištích, třeba dva na dva,“ zavedl nás Adámek do „kuchyně“ Chrastavy, která už do soutěže Díky, trenére přihlásila několik trenérů.

„Ano, nominoval jsem několik mých kolegů. Kdybychom vyhráli první cenu a jeli se podívat někam do zahraničí za těch 100 tisíc korun, kluky by to obrovsky nakoplo, byla by to další motivace pro naše trenéry,“ dodal Adámek.

VIDEO: Co Spartak Chrastava vzkazuje trenéru Vrbovi?

Pořádali jste akci pro děti? Přišli jste na zajímavé a zábavné cvičení? Pošlete nám video na mail jirka@dikytrenere.cz! Můžeme vás a váš klub zveřejnit na webu.

Nezapomeňte na soutěž o lístky na MS v hokeji v Praze! Nominujte svého oblíbeného trenéra do této středy a budete ve slosování o lístky na nedělní zápas Kanada-Německo v pražské O2 Areně. Více na našem facebookovém profilu.

(juh)

sdílet | Zpět