Spojit rozum s emocemi jako Jágr, slyšeli trenéři z Kutné Hory

20.05.2015

V půl šesté odpoledne v kutnohorské ulici Kamenná stezka líně postává pětice aut. Půl hodiny poté není před místní základní školou kde zaparkovat. Plná je rovněž aula uvnitř. O co je takový zájem? Trenérům budou přednášet na téma „mentální koučink“ Marian Jelínek s Kamilou Jetmarovou.

Jelínka, bývalého osobního trenéra Jaromíra Jágra, pozval do Kutné Hory házenkářský trenér Josef Salák. Měl jasno, s čím hlavně by měl pomoct. Objasnit, jakou sílu má slovo na tréninku dětí. Ovšem ještě než začala pozvaná dvojice přednášet, předvedl jí „umění koučovat“ v praxi sám. Patřičně ji naladil při speciálně pro ni připravené prohlídce místních úžasných památek – chrámu svaté Barbory a kostelu Matky Boží na Náměti.Nejrůznější zařizování kolem besedy trvalo tři měsíce. S organizací Salákovi pomohl ředitel školy Vít Šnajdr, stejný sportovní nadšenec a jeho kamarád z házenkářského klubu Sparta Kutná Hora. „Domluvili jsme se, že přednášku uděláme ve škole. Pozvánku jsme poslali všem zdejším sportovním klubům s tím, že je to dobrá akce pro Kutnou Horu všeobecně,“ vysvětluje Šnajdr před začátkem přednášky.

A už si bere slovo Marian Jelínek. „Nechci vás tady poučovat, ale spíše se podělit o své vlastní zkušenosti, jak je možné s mladými sportovci pracovat. Často pozoruji, že moc působíme na rozum a zapomínáme na emoce,“ zdůrazňuje před naplněným sálem trenér hokejistů Mladé Boleslavi, expert na kondiční a mentální přípravu.