Pohoda a radost aneb Jak se hraje Míchačka

11.03.2015

„Už několikátým rokem organizuji florbalový turnaj pro děti. Zvláštnost je v tom, že si tentokráte neobléknou dres svého družstva, třeba Sparty, Slavie, Sokola Královské Vinohrady či Střešovic, ale hrají za týmy, jejichž složení určí los,” svěřil se Michal Eisenkolb, trenér elévů AC Sparta Praha.

„Začne se hrát a najednou jsme svědky neobvyklého. Slávistický brankář dostane gól a přijdou k němu Sparťani, nebo kluci z Tatranu, jeho noví spoluhráči. Poplácají ho po zádech a řeknou mu, hele nevadí, příště to chytíš. A tyhle kamarádské vztahy se přenášejí i do zápasů, kdy hrají za svůj klub.”

Sparťanský trenér si pochvaluje, že na každé Míchačce, jak se tyto speciální turnaje jmenují, začnou spolu mluvit i rodiče, bez ohledu na klubové barvy. Seznámí se a při zápasech na oficiálních turnajích ubylo nevraživosti. Už nejsou nekritičtí a přežijí i to, že jejich miláček třeba prohraje.

„Najednou je větší klid, a o to by mělo jít především. Stresu si děti často dost užíjí ve škole při písemkách a zkoušeních, tak proč by ho měli mít i při florbalu, kdy se mají uvolnit. Ne náhodou je mottem turnaje Pohoda a radost,” dodává Eisenkolb.

sdílet | Zpět