O výsledek mi nejde, ale 11:5 mě potěšilo

11.03.2015

„Jeden zápas našich mladších žáků mám dodnes před očima. Klukům před ním jsem zakázal dívat se na tabulku. Soupeř z Klánovic ji vedl bez ztráty bodů se skóre 73:14,” vypráví Ladislav Salvet, šéftrenér mládeže pražského fotbalového klubu Jižní Město Chodov.

„Moji svěřenci mohou potvrdit, že jim do hlavy pořád vtloukám, že není rozhodující výsledek, ale jakým způsobem hrají,” pokračuje trenér. A pak vysvětluje, co ho nadchlo, že si troufá říct, že tak dobrou hru ještě od žádného týmu z Chodova neviděl.

„Ještě teď slyším halasný pokyn kapitána Matyho napadejte. Zněl snad celými Klánovicemi vždy, když domácí měli míč na nohách. Kdybych měl z tohoto zápasu napsat referát do novin, rozplýval bych se především nad akcí z 31. minuty. Artie sebral míč soupeři, okamžitě přenesl hru na Matyho a Danuška po jeho přihrávce vstřelil krásný gól. A chválil bych kluky za neúnavný presink. Říkal jsem, že mi nikdy nejde o výsledek. Byl bych však neupřímný a tak přiznávám, že těch 11:5 mě potěšilo,” dodává Salvet.

sdílet | Zpět