Nominace na trenéra mládeže jsou za námi. Poděkovali jste více než 700 trenérům!

02.05.2019

Hotovo. První kolo je za námi. Nyní už žádného trenéra nebo trenérku nenominujte. Evidujeme přes 700 nominovaných kandidátů na titul Trenér mládeže 2019. Kdo jím bude? Mějte trpělivost, ještě nás čeká několik kol...

Sportovně-společenská akce Díky, trenére funguje již pátým rokem. Za cíl si bere zviditelnit práci lidí, kteří přivádí děti ke sportování. „Energii do projektu přivádějí právě nominace trenérek nebo trenérů ze všech možných sportů. Těch letos bylo přes sedmset. Moc si toho vážíme, je to 700 osobních poděkování konkrétním trenérům a trenérkám, vlastně všem trenérům dětí a mládeže,“ dodal Petr Rydl, organizátor a hlavní iniciátor Díky, trenére.

Spektrum sportů je rozmanité, nejvíce je tradičně trenérů fotbalu, dostalo se také na trenéry z šachu, vodního póla, golfu nebo třeba kuželek „Vítáme nadšence ze všech možných sportů. Čím více poděkování, tím lépe,“ doplnil Rydl.

Jak bude soutěž probíhat dál?

V průběhu května a června vybereme na základě odpovědí z dotazníku 32 trenérů, které budeme kontaktovat s doplňujícími dotazy. Na základě jejich reakcí a po konzultaci s jednotlivými sportovními svazy vybereme Top 16 trenérů. Tyto trenéry a trenérky poté objede náš štáb Díky, trenére, zajímat nás budou kandidáti v akci. O všech vybraných napíšeme články na náš web a natočíme krátký medailonek, který bude prezentován po různých sportovních webech. „Zajímat nás bude odbornost, příběh, osobnost a zanícení pro trénování dětí,“ doplňuje hlavní organizátor Rydl.

Finální osmička trenérů se ohlásí začátkem října. O měsíc později se pak uskuteční Den trenérů mládeže, tedy velkolepé finále celé akce - konkrétně 3. listopadu 2019 v Praze na Dni trenérů mládeže v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Trenéři během něho předvedou svá oblíbená cvičení, která mají za úkol zaujmout diváky a porotu. Důraz bude kladen na kvalitu tréninku a zapojení dětí. Ukázka každého trenéra bude trvat maximálně 8 minut. „Zvu všechny, ať se přijdou podívat, je to zážitek. Uvidíte, že děti sportují rády a trenéři s nimi dokáží neuvěřitelné věci,“ dodal Rydl. Bojovat se bude o ceny v celkové výši 180 000 korun a hlavně o titul Trenér mládeže 2019.

Sledujte dále naše webové stránky a také naše profily na Facebooku a Instagramu, kde se vždy jako první dozvíte to nejaktuálnější.

Tým Díky, trenére.

Kdo nahradí capoeiristu Lukáše Nováka na trůnu a získá titul Trenér mládeže 2019?

Sumář loňského ročníku:

mh

sdílet | Zpět