Na Zbraslavi musí být na tréninku kanoistů legrace

24.08.2017

Rozhodně musíš dělat nějaký sport a nebude to fotbal. Napadá mě kanoistika. Potřebuješ jako sůl mít nějaké svaly. Táta nekompromisně rozhodl za syna. Ten se dlouho zpěčoval, ale nakonec mu nezbylo nic jiného, než se k vodě vydat.

„Moje první paní trenérka byla moc přísná. Tak, že jsem se jí bál říct, že mě nějaké pádlování může být ukradené,“ vzpomíná David Kotrč ze Sportu Zbraslav. Mimochodem, juniorka tohoto klubu Sofie Kinclová se nedávno stala v Rumunsku mistryní světa v závodě na 1000 metrů.

Od odporu k zaujetí

„Kupodivu za dva měsíce se můj negativní postoj k vodě a lodi proměnil v zaujetí a trvá dodnes. Časem jsem začal jezdit závodně a nakonec i vést děti jako profesionální trenér.“

Na tréninku s nimi tráví týdně přes 20 hodin. K tomu je nutno přidat další čas vyplněný důkladnou přípravou na každou tréninkovou jednotku.

Dokonale prověřený recept

Kotrč během pět let dlouhé trenérské kariéry už vychoval dvojnásobného mládežnického mistra republiky. Těší ho to a snad ještě víc, když se mezi dětmi objeví tací, které kanoistika začne bavit jako kdysi jeho.

Recept, jak pro ni nadchnout ty nejmenší, které vede, má zbraslavský trenér dokonale prověřený. Že na tréninku se nelenoší, jim vštěpuje nenápadně. S kolegou Michalem nechodí s dětmi jen pádlovat na Vltavu, ale hrají fotbal a nejrůznější hry, cvičí v tělocvičně, která je přímo v areálu loděnice, v létě s nimi tráví dva týdny při soustředění na Slapech, v zimě jezdí na hory. Tréninky musí být vždy pestré, bez prostojů a nudy.

Z pusy nikdy nevypustí žádné tak hergot už dělejte, ale vždy pokyn opepřený legráckou. „Kdo se směje, ten se uvolní a líp vstřebá každé cvičení. Na Zbraslavi se připravujeme s chutí a s vědomím, že na tréninku musí být vždy sranda.“

mh

sdílet | Zpět