Na Floridu nebo do Ajaxu? Kde je vaše vysněné tréninkové středisko?

09.04.2015

Díky, trenére může jednomu trenérovi nebo trenérce splnit sen v podobně pobytu v prestižním světovém centru. Vítězi na to dáme 100 000 korun a jako bonus 50 000 korun na práci s dětmi ve sportovním klubu. Kam byste se chtěli podívat, do jakého vyhlášeného střediska byste případně jeli? Redakce Díky, trenére se zeptala. Připomínáme, že uzávěrka nominací je 14. června!

Tenis? Tam je to asi jasné... „Samozřejmě, chtěl bych na Floridu za Nickem Bollettierim,“ říkal Jiří Brabec, tenisový trenér a absolvent Fakulty sportovních studií. Florida je líhní tenisových hvězd, snad každá tenisová superstar zde trénovala. Ale třeba Novak Djokovič začínal jinde – konkrétně v Oberschleißheimu u Mnichova. Zde má tenisovou akademii trenér Nikola Pilič. „Právě tam bych se chtěl moc rád podívat,“ říkal Libor Fric, trenér z týmu TC Donovalská.

Ale nejen tam leží další zajímavé tréninkové destinace. „Dobrá centra jsou rovněž ve Španělsku. Nebo bych se podíval, jak trénuje juniorku Jirka Novák,“ dodal Fric. A jaké vysněné místo by zvolil stolní tenista? „Asi bych vybíral z trojlístku Čína, Francie a Německo,“ doplnil Martin Protiva, trenér z Liberce.

Ve fotbale je situace jasnější. Každý by asi rád jel na zahraniční stáž do Barcelony, Realu Madrid, či anglických klubů. Nebo ne? „Nejvyhlášenější fotbalová akademie je v Ajaxu Amsterdam. Vychovává opravdu ty nejlepší hráče, nizozemský fotbal se drží pravidelně na top úrovni. Navíc Ajax vždycky přicházel s novými prvky v trénování dětí. Zajímaly by mě ukázky tréninků,“ tvrdil Jan Brožek, trenér mládeže z týmu Bohemians Praha 1905.

To snad každého házenkáře zase láká výlet do německého Kielu, kde působí Filip Jícha. „Určitě, ale nemám přehled, jakým způsobem tam připravují děti a mládež,“ říká Josef Salák, trenér házené z Kutné Hory. „Určitě bych se chtěl podívat do Francie. Nevím přesně, jaký klub, ale školní výchovu mají hodně dobře celkově udělanou. Známá je jejich práce se zápěstím,“ říkal Salák. „Potkali jsme jednoho klučinu z Francie, hodil mi balon tak, jak v Česku hází největší talenti. A on mi tvrdil, že u nich se to tam takhle hází běžně.“

A kam byste se chtěli podívat Vy? Co byste doporučili trenérům? Napište nám o tom na mail jirka@dikytrenere.cz

sdílet | Zpět