Když je rodičák v Hodoníně v neděli

11.03.2015

Mami, tati, rodičák je v neděli! Na chvilku tahle informace vnesla do mnoha hodonínských rodin úvahy, zda se škola náhodou nezbláznila, ale brzy se vše vysvětlilo. Šlo o setkání trenérů z místního klubu, rodičů a dětí ve sportovní hale pod názvem Fotbalový „rodičák“ – opravdu v neděli.

„Přišla skoro stovka rodičů a asi sedmdesát dětí,“ říká Michal Bíza (42), který trénuje v místním fotbalovém klubu malé kluky i děvčata už 11 let. „Chtěli jsme, aby se rodiče seznámili s děním v klubu a hlavně s tím, jak to vypadá na trénincích.“

„Učíme se střílet góly za FK Hodonín“ s podtitulem „Filozofie přípravek“ stojí v záhlaví příručky,podle níž v klubu pracují s mládeží. Kdo se podívá na video z „rodičáku“ potvrdí, že v přípravě stoprocentně platí „co je psáno, to je dáno“.

Třeba pro šesti a sedmileté: Běhám, skáču, hraji si. Pohyb je základem, důraz na koordinaci, pohrávání si s míčem. To všechno je pak vidět na palubovce.To samé u osmiletých.U nich se už v přípravě klade důraz na rozvoj techniky, hru oběma nohama, souboje 1 na 1, individuální řešení situací s míčem. V příručce o tom stojí: Fotbal bez starostí, bojový duch, fair play.

„Naše sportovní koncepce je ušitá na míru věku,“ vysvětluje Bíza, držitel trenérské A licence UEFA a zdůrazňuje, že se v ní nezapomíná na to, aby se děti chovaly slušně. „Na tom spolupracujeme v trojúhelníku klub – škola – rodina. S rodiči to občas nebylo jednoduché. Ovšem i to, kolik jich přišlo na rodičák svědčí o tom, že už jsme je vtáhli do dění. Pro děti i fotbal je to dobře.“

(haf)

sdílet | Zpět