​Díky, trenére má svých 8 finalistů! Přijďte je podpořit na Den trenérů mládeže

25.10.2023

Mezi finalisty je letos 6 mužů a 2 ženy. Kromě dvou koučů, kteří se věnují basketballu, jsou zaměření ostatních trenérů různorodá. Do finále se letos probojovaly více i méně tradiční sporty a utkají se zde jak trenéři týmových sportů: mimo basketball i floorball, baseball či hokej, tak sportů častěji individuálních – jako je gymnastika a sportovní lezení či biatlon.

Letošní ročník Díky, trenére se blíží do finále a my se nemůžeme dočkat zakončení na Dni trenérů mládeže. Největší radost ale máme z toho, že se nám letos podařilo vyjádřit poděkování více než tisícovce úžasných trenérů, kteří věnují spoustu svého času vedení mládeže ke sportu. Věříme, že pro každého z nich byl výhrou už děkovný dopis od jejich svěřenců nebo jejich rodičů, kteří je nominovali. O titul Trenéra mládeže 2023 se tedy sice utká jen osmička finalistů, za nás však zvítězilo všech 1 007,“ říká Petr Rydl, zakladatel akce Díky, trenére.

Osmičku finalistů vybrala odborná porota vedená hokejovým trenérem a mentálním koučem Marianem Jelínkem ze 12 trenérů, kteří postoupili do „semifinále“. Za každým z nich zástupci Díky, trenére vyrazili, aby je viděli přímo v akci, při trénování jejich svěřenců. S každým také natočili krátký medailonek, na který se můžete podívat na YouTube nebo přímo na našich stránkách.

8 finalistů Díky, trenére 2023

·Pavel Petřík – biatlon v B.C.M. Krušné hory

·Tomáš Binter – sportovní lezení v Lezecká asociace nezávislých odborníků - jsmelano.cz

·Jan Sedmík – basketbal v SK Podolí

·Libor Forch – hokej v VHK ROBE Vsetín

·Marcela Dokoupilová – baseball a softball v oddílu Vlaštovky Sadská

·Karolína Machalová – gymnastika v oddílu TJ Sokol Frýdek-Místek

·Michal Hanzlík – floorball ve Floorball Club Písek

·Martin Dudi – basketbal v Tigers Basketball České Budějovice

Přijďte trenéry podpořit na velké finále

Vyvrcholením celé akce bude Den trenérů mládeže, který se uskuteční 4. listopadu v Praze v UNYP Aréně na Podvinném mlýně. Zde finalisté spolu se svými svěřenci předvedou nacvičenou ukázku svých sportů a zúčastní se několika soutěží. Vítěz si pak kromě titulu Trenér mládeže 2023 odveze také finanční příspěvek na rozvoj další trenérské činnosti. Zúčastnit se můžou nejen podporovatelé jednotlivých trenérů, ale také všichni ostatní sportovní nadšenci. Akce začne v 11.00 a všichni návštěvníci se mohou těšit na bohatý program s účastí celé řady sportovních celebrit.

Cílem naší soutěže je poukázat na to, že práce trenérů mládeže je důležitá nejen pro český sport, ale také pro celou společnost. Přitom se jim stále věnuje méně pozornosti, než si zaslouží. I samy děti a jejich rodiče bohužel často zapomínají na poděkování za jejich práci a nasazení. Proto chceme dát mladým sportovcům možnost svým trenérům vyjádřit poděkování a uznání, které si všichni zaslouží,uzavírá Rydl.

Partnerem sportovně-společenské akce Díky, trenére jsou Národní sportovní agentura a ČSOB. Akce probíhá za podpory nadace ČEZ a statistické zpracování a analýzu dat realizuje výzkumná agentura IPSOS.

sdílet | Zpět