Děti nemají hokej v televizi povinně, ale trenéři se tomu nebrání

29.03.2015

Optimismem hýřili hokejoví trenéři nominovaní svými příznivci do soutěže Díky, trenére. Před začátkem mistrovství světa tipovali, že domácí tým postoupí z pražské skupiny do čtvrtfinále z druhého, nejhůře ze třetího místa. Redakce Díky, trenére jim položila následující otázky.


1. Tradičně nejtěžšími soupeři českého týmu ve skupině budou Kanada a Švédsko. Na jaké další soupeře si bude muset dát pozor?

2. Na jaká mužstva a hráče budete hlavně zvědaví?

3. Budou se vaši mladí svěřenci povinně dívat na šampionát v televizi?


Radek Prostřední (HC Chrudim)
1. Ke každému soupeři je nutné přistupovat stejně. Právě týmy papírově slabší mohou být nebezpečné. Pokud se jim podaří vstřelit první branku, jejich defenzíva se znásobí. Budou spoléhat na rychlé protiútoky, na přesilovky. Známe to z minulosti. Zachytá jim nadprůměrně brankář, a už máme potíže.

2. Jsem zvědavý na kanadského útočníka Seguina a švýcarského obránce Josiho. Ten je v NHL oporou Nashvillu, dal 15 branek a měl 40 asistencí. Zajímá mě, jak si povede omlazený švédský tým. Obranou a útočnou hru jejich beků považuji za jednu z nejlepších na světě.

3. Klukům nebudu nic nařizovat. Pokud nemají zájem se sami dívat, nutit je k tomu nemá žádný význam. Spíš volíme variantu, že s dětmi jezdíme se na zápasy podívat do Prahy, to je pro ně velký zážitek. Atmosféra přímo na stadionu je k hokeji motivuje víc než sledování televize.


Ondřej Michálek (HC Děčín)

1. Obavy mám ze Švýcarů. Jejich rychlá a temperamentní hra nám v určitých ohledech nevyhovuje. Němci a ten jejich nacionalismus. Perou se za svou zem hlava nehlava a jejich defenzivní činnost může být pro naše útočné snahy tvrdým oříškem.

2. Zajímají mě především čeští hráči. Z ostatních Kanaďan Crosby a švédští obránci. Sledovat jejich hru, to je radost.

3. Věřím, že každý správný malý hokejista z našeho klubu HC Děčín to udělá i bez vytyčení povinnosti.


Pavel Prorok (Sport challenge)

1. Pozor na Francii! Hráči jsou na sebe zvyklí, kádr je stabilní a těměř bez změn.

2. S největším zájmem budu sledovat mladé hráče, kteří prošli juinorskými reprezentacemi nebo draftem.

3. Nechávám to na dětech. Když už se budou dívat, mají sledovat , jak hráči bruslí a co umí s pukem.


Jakub Klimovič (HC Lvi Břeclav)

1. Švýcarsko. Má dlouhodobě kvalitní tým.

2. Crosby, Tarasenko, Giroux.

3. Rozhodně nebudu své svěřence nutit sledovat hokej. Ještě nejsou na to dostatečně zralí. Celé utkání nevydrží pozorně sledovat.


Jiří Čumpelík (HC Slavia Praha)

1. Herní projev všech týmů se srovnává. Dnes může porazit každý každého, a tak těžké to bude hlavně s Německem a Švýcarskem. Věřím, že i s dalšími týmy to dopadne dobře. Budou sice odolávat, ale nakonec se prosadíme.

2. Budu sledovat hlavně mladé hráče. Jejich styl, herní projev a hlavně začlenění do mužstva po bok zkušenějších. Trochu mě mrzí, že se mistrovství nezúčastní Pastrňák.

3. Věnuji se dětem, které ještě nedokáží udržet pozornost a sledovat celé utkání. Nedávám ani žádné úkoly, ale určitě se po tréninku zeptám, tak kdo se díval aspoň chvilku? Jak jsme to hráli a líbil se vám nějaký gól. Kolik hráčů kdo zná a komu se kdo líbí. Kdybych trénoval starší kluky, dostali by určitě za domácí úkol vysledovat pěknou šanci, herní prvek. Později v šatně by to namalovali pro ostatní na trenérskou tabuli a diskuse by mohla začít.

sdílet | Zpět