A přece se stolní tenis ve Vyšším Brodě hraje. A úspěšně!

11.03.2015

Kroužek stolního tenisu Základní školy ve Vyšším Brodě – dlouhé jméno ryze mládežnického klubu. Ještě delší byly porodní bolesti před jeho vznikem. Děti, které se původně rozhodly věnovat hře s pálkou v nedalekých Loučovicích, zde byly nechtěné. Neustále někomu překážely. Tu dospělým hráčům a obecním úředníkům, jindy vedení Zvláštní školy, které mělo problém s tím, že by děti trénovaly v jejich tělocvičně.

„To ve Vyšším Brodě měl ředitel zdejší Základní školy ke sportování děti jiný postoj. Po domluvě s ním a rodiči tady před třemi roky vznikl Kroužek stolního tenisu ZŠ Vyšší Brod,“ vysvětluje jeho trenér Pavel Mleziva.

Třeba na nedávném mezinárodním turnaji v Linci skončily mladší žákyně v konkurenci 21 zemí na 11. místě. „Děti z přípravky se vidí v těch starších a chtějí hrát jako Kuba Harenčák, Eva Tranová, Johana Jonášová nebo Linda Bandíková. Ta už to jednou dotáhla na mistrovství republiky do čtvrtfinále.

Mimochodem, když si Linda povede za stolem stejně duchapřítomně jako v létě před lety, někam to dotáhne. Bylo jí šest, když zachránila před utonutím dvouletou holčičku, která nešťastnou náhodou spadla do bazénu…

„Pár našich dětí má opravdu talent, zbytek si k nám chodí jen tak zahrát,“ říká Mleziva. Jistě je to lepší, než kdyby jen seděly doma u počítače. A zvláště, jak trenér zdůrazňuje, když s každým jedná stejně, jako by měl před sebou budoucího mistra Evropy.

(haf)

sdílet | Zpět