Top 16 letošního roku je na světě: Trenéři badmintonu, aikida nebo hasičů.

05.06.2019

Hotovo, vybráno! Seznam Top 16 jubilejního pátého ročníku akce Díky, trenére je odtajněn. Kandidáti na titul Trenér mládeže 2019 pocházejí ze všech možných koutů České republiky. Zastoupeny jsou ty nejpopulárnější, ale také méně známé sporty. Dostal se do ní váš oblíbenec z okolí? Kompletní seznam najdete pod článkem.

Po všech kolech hodnocení a velmi těžkém rozhodování je vybráno 16 zástupců trenérů mládeže, kteří mají šanci si to rozdat o titul Trenér mládeže 2019. Postup jednotlivých trenérů do dalších bojů samozřejmě nestojí jen na jejich zaslaných materiálech. Trenéři byli postupně ověřováni u jednotlivých sportovních svazů, případně u sportovních klubů, kolegů a známých. „Všichni letošní postupující trenéři, i ti kteří již byli v Top 32, jsou těmi správnými reprezentanty trenérů dětí a mládeže. Jejich práce je nedocenitelná, tímto projektem se snažíme na ni upozornit. Věříme, že pokud trenéři uvidí práci, zkušenosti, radosti i starosti svých kolegů z jiných sportů, může je to navzájem inspirovat a motivovat k další práci,“ říká za celý tým DT Petr Rydl, hlavní organizátor akce.

Na postupující trenéry a trenérky se přijede podívat štáb Díky, trenére. Nahraje si jejich trénink a udělá přátelský rozhovor s trenérem. Z natočených materiálů budou připraveny medailonky každého trenéra, které budou vycházet v průběhu léta. Začátkem září bude vybrána porotou finálová 8 nejlepších, která se 3. listopadu potká v Praze v boji o titul na Dnu trenérů mládeže. To bude jako v předchozích ročnících především oslava dětského trénování. Hrát se bude o ceny za nejméně 180 tisíc korun.

A kdo o takové ceny bude usilovat? Například trenér dobrovolných hasičů. Pozornost bude poutat také trenér šachu z Krnova, trenér aikida či trenérka skoku přes švihadla z Řevnic. „V tom je síla tohoto projektu, nejde nám o masovost jednotlivého sportu, ale hlavně o příběh a záslužnou činnost jednotlivých trenérů,“ upozorňuje Rydl.

Seznam postupujících TOP 16 Díky, trenére:

Lucie Koštířová

Aerobic

TSK Dynamik

_________________

Michaela Mádrová

Aerobic

Fit Studio D Praha

_________________

Jiří Robovský

Atletika

TJ Sokol Kolín

_________________

Markéta Osičková

Badminton

TJ Astra Zahradní Město

_________________

Mirko Šída

Badminton

BK TU v Liberci

_________________

Petr Zeman

Baseball

ORLI Choceň

_________________

Tomáš Hruška

Basketbal

Královští Sokoli Hradec Králové

_________________

Milan Kulhánek

Aikido

Aikido Pardubice

_________________

Libor Trojan

Fotbal

FK Jinočany

_________________

David Vinš

Lední hokej

HC Vimperk

_________________

Jiří Blajer

Hasiči

SDH Březové Hory

_________________

Nela Staniczková

Mažoretky

MiKaDo Karviná

_________________

Olga Kepková

Rope Skipping

Rebels O.K. Rope Skipping Řevnice

_________________

Karel Handlíř

Šachy

TJ Lokomotiva Krnov

_________________

Jan Váňa

Tenis

Tenisová akademie Jan Váňa

_________________

Petra Svobodová

Veslování

Český veslařský klub Brno

_________________

Díky, trenére zní celou republikou:

TOP 16 nejlepších trenérů:

mh

sdílet | Zpět