Start nového ročníku se blíží

04.02.2020

V České republice je hodně trenérek a trenérů mládeže, kterým stojí za to říct díky. Vyberme společně ty, kteří si to zaslouží nejvíce, a přitom najděme toho, kdo se bude moci pyšnit titulem Trenér mládeže 2020. Sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou pět úspěšných ročníků. Její pořadatel, spolek Díky, trenére, dostal doposud tipy na necelé čtyři tisícovky trenérů z 55 sportovních odvětví. Prvním vítězem se stal Michal Eisenkolb, který vychovává mladé florbalisty z pražské Sparty a v roce 2016 ho následoval trenér fotbalistů z Hodonína - Michal Bíza. Opět fotbalista, tentokrát z Baníku Ostrava, Zdeněk Grygar, zvítězil v roce 2017. Následoval jej v roce 2018 capoeirista Lukáš Novák z Vem Camará Pardubice. A loňský titul získal hokejista David Vinš z Vimperka.

Sportovně-společenská akce chce ocenit ty, kteří své svěřence umí nejen naučit kopat do míče, dobře plavat či zahrát forhend, ale přivedou je i k trvalému sportování, mají k nim vřelý vztah a vedou je k fair-play.

Trenérem mládeže 2020 se může stát trenér či trenérka z jakéhokoliv sportovního odvětví. Vítěz akce Díky, trenére získá pro sebe ceny v hodnotě 50 tisíc korun! Co všechno? Pořadatel mu přispěje například na tréninkovou stáž 40 tisíc korun a částkou 10 tisíc korun podpoří jeho sportovní klub na práci s dětmi. Oceněn bude i druhý nejlepší v celkovém pořadí – ten získá 30 tisíc korun na zahraniční stáž a částka 10 tisíc korun poputuje i do jeho mateřského klubu. Třetí v pořadí obdrží od organizátora 20 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru a částka 10 tisíc korun poputuje i do jeho mateřského klubu. Čtvrtý v pořadí obdrží od organizátora 10 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru a částka 10 tisíc korun poputuje i do jeho mateřského klubu. Oceněni budou i trenérky a trenéři, kteří se dostanou do semifinálové 16.

„Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která není společensky oceněna tak, jak by si zasloužila. Mnozí se věnují dětem z lásky k nim a svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme aspoň částečně to napravit, “ říká iniciátor a hlavní organizátor Petr Rydl.

mh

sdílet | Zpět