Skupina ČSOB je i letos partnerem trenérů mládeže

01.04.2019

Nominace do ankety Díky, trenére jsou v plném proudu a lidé tak mají už popáté možnost ocenit práci trenérů mládeže, kterým stojí zato říct díky. Akce stejně jako každý rok vyvrcholí Dnem trenérů mládeže, na kterém se finálová TOP 8 utká o titul Trenér mládeže 2019 a finanční příspěvky na zahraniční stáž či vybavení pro klub. Podruhé bude vyhlášen i „Trenér sympaťák“, kterého v interní anketě vyberou zaměstnanci skupiny ČSOB. Ta je letos znovu partnerem projektu.

„Projekt podporuje veřejností nedostatečně oceněné trenéry dětí a mládeže. Jsou to právě oni, kteří vedli nás nebo vedou naše děti k hodnotám fair-play, týmové spolupráce, vytrvalosti, odvaze i pokoře. Jsou pro ně inspirací a často člověkem, který výrazně pozitivně ovlivní jejich osobní nebo dokonce profesní život. Jsem velmi rád, že ČSOB a její zaměstnanci jsou partnerem Díky, trenére,“ vysvětluje za skupinu ČSOB Jiří Vévoda, člen představenstva a sportovec a dodává, že kromě interní ankety mohli zaměstnanci skupiny ČSOB podpořit Díky, trenére i koupí sportovního trička.

Vloni zaměstnanci skupiny ČSOB zvolili trenérkou sympaťačkou Zuzanu Mohylčákovou, trenérku gymnastiky z Předměřic, která obdržela šek v hodnotě 15 tisíc korun. Zuzana si nakonec ze Dne trenérů mládeže v pražském Podvinném mlýně odvážela dokonce dva šeky, protože ve finálovém klání získala stříbrnou příčku za vítězem, pardubickým trenérem capoeiry, Lukášem Novákem.

Jiří Vévoda (ČSOB) a trenérka sympaťačka Zuzana Mohylčáková

Sportovní akce Díky, trenére má za sebou čtyři ročníky. Její pořadatel, spolek Díky, trenére, během nich dostal tipy na tisíce trenérů mládeže z více než 50 různých sportovních odvětví. Prvním vítězem se stal Michal Eisenkolb, který vychovává mladé florbalisty z pražské Sparty a v roce 2016 ho následoval trenér fotbalistů z Hodonína - Michal Bíza. V roce 2017 titul získal opět fotbalista, tentokrát Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava, a zatím naposledy pak vloni, již zmiňovaný, Lukáš Novák, trenér capoeiry z Pardubic.

„Díky, trenére poukazuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která nemá ve společnosti takovou pozornost, jakou by měla mít. Mnozí z nich se věnují dětem z lásky k nim a ke svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme alespoň částečně to napravit a věříme, že i díky skupině ČSOB získají trenéři mládeže opět větší pozornost, “ říká iniciátor a hlavní organizátor soutěže Petr Rydl.

Máte-li ve svém okolí skvělé trenéry dětí či mládeže, poděkujte jim tak, že je přihlásíte do nového ročníku ankety Díky, trenére. Nominovat svého kandidáta můžete prostřednictvím formuláře ZDE až do 30. dubna. Finálová osmička se pak na přelomu října a listopadu utká na Dni trenérů mládeže o ceny za 180 tisíc korun.

mh

sdílet | Zpět