Podívejte se na videa TOP 30 trenérů a trenérek 2015

Stáhněte si Ročenku 2015

Pavel Vrba gratuloval trenérům,
vítězem 1. ročníku se stal florbalista Michal Eisenkolb!

První ročník sportovně-společenské soutěže Díky, trenére zná vítěze! Stal se jím Michal Eisenkolb, florbalový trenér ze Sparty Praha. Finále se uskutečnilo 7. listopadu v Brně v hale Tatran Bohunice a proběhlo pod záštitou Kateřiny Valachové, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

Akce Díky, trenére upozorňuje na záslužnou činnost trenérů, kteří přivádí děti ke sportu. Veřejnému poděkování, které probíhalo přes internetové stránky www.dikytrenere.cz, se dostalo 1503 trenérům z 55 odvětví sportu. Z nich vykrystalizovala desítka trenérů a trenérek, kteří se příkladně věnují dětem. V listopadu seznámila se svými trenérskými schopnostmi porotu, ve které byli Zdeněk Haník (zakladatel Unie profesionálních trenérů při ČOV) a Natália Hejková (úspěšná basketbalová trenérka USK Praha) nebo umělec, režisér a nadšený sportovec Jakub Kohák a iniciátor a hlavní organizátor celé akce Petr Rydl.

Vzácnými hosty finále s názvem Den trenérů mládeže byli také Pavel Vrba, fotbalový reprezentační trenér a Marian Jelínek, hokejový trenér a uznávaný expert na kondiční a mentální přípravu sportovců. „Nevím, jestli to všichni vědí, ale začínal jsem jako trenér osmiletých kluků v Baníku Ostrava. Možná proto mě projekt oslovil, zažil jsem mnoho dětských turnajů, vím, jak těžká je to práce. Jsem rád, že jsem mohl být tady,“ prohlásil Vrba. „Všem trenérům bych chtěl poděkovat za to, že můžeme dělat vrcholový sport. Bez nich by to nešlo.“

Každý z trenérů z Top 10 prezentoval svoji práci se svými svěřenci. Porota poté vybrala čtyři nejlepší: Michal Eisenkolb, florbal (Praha), Ondřej Michálek, lední hokej (Děčín), Ivana Křístelová, sportovní gymnastika (Znojmo), Daniela Smutná, stolní tenis (Plzeň).

Tito trenéři si to pak v soutěžích rozdali o titul. Každý si vylosoval čtyři svěřence od trenérů, kteří se do finální čtveřice nedostali. Musel je za krátkou dobu poznat a stanovit si strategii. Trenér, který ve třech hrách se svým týmem vybojoval nejvíce bodů, vyhrál. A to se povedlo Michalu Eisenkolbovi ze Sparty Praha. „Vyhrál můj favorit. Bylo fantastické, jak Michal dokázal s dětmi pracovat. Při finále, kdy si děti vylosoval, je v krátkém časovém úseku dostal na svou stranu. Proto vyhrál,“ prohlásila členka poroty Natália Hejková, trenérka basketbalistek ZVVZ USK Praha.

„Mám z toho velkou radost a obrovsky si toho vážím. Moc se mi to líbilo, od rána jsem byl nadšený z toho, co se tady dělo a jak to probíhalo. Nejlepší na tom všem je, že pro mě vyhrály děti, které jsem viděl poprvé v životě a které jsem si vylosoval,“ prohlásil Michal Eisenkolb, který vymyslel ve florbale turnajový systém „Míchačka“. V něm se děti z různých klubů promíchají do nově vzniklých týmů.

Na druhém místě skončila znojemská sportovní gymnastka Ivana Křístelová, na třetím děčínský lední hokejista Ondřej Michálek a čtvrtá byla stolní tenistka Daniela Smutná. „Ve vrcholovém sportu je odměna pro trenéry v podobě pohárů a anket. V tom dětském sportování nic takového není. Proto se mi projekt Díky, trenére líbí,“ tvrdil Jelínek, který byl osobním koučem Jaromíra Jágra.

Odkaz na video Dne trenérů mládeže najdete zde