Pavel Vrba dodnes vzpomíná na své trenéry z dětství

18.03.2015

Rukama Pavla Vrby, úspěšného fotbalového trenéra, prošlo hodně šikovných kluků, například pozdější reprezentant Václav Svěrkoš. Třeba bude jednou také vzpomínat na dětské začátky s trenérem Vrbou, jako on na své trenéry.

Od ledna 2014 je reprezentačním trenérem, dodnes ale vzpomíná na své trenéry z dětství. „Právě oni zaseli zrnko toho, že se dodnes živím fotbalem a mám z něj velkou radost. Touto cestou jim chci poděkovat, že mě tak vedli a fotbal mě nepřestává bavit ani v padesáti letech,“ říká Pavel Vrba, který vedl Plzeň a dvakrát s ní vybojoval český titul.

„V dětství jsem zažil spoustu trenérů. Mí první byli spíše takoví tátové, kteří nás vedli jako své syny. Mám velkou radost, že jsem takové trenéry vůbec potkal, protože mi dali nejvíc vzhledem k mému dalšímu vývoji. A je jedno, zda se jedná o amatérský nebo profesionální fotbal,“ říká Vrba.

Hráčskou kariéru začínal v Přerově, hrál také za Baník Ostrava nebo za Baník Havířov. Po získání trenérské licence se ujal malých fotbalistů právě v Ostravě. „A moc rád na to vzpomínám. Pracovat s dětmi mě bavilo, je to moc hezká práce,“ dodal Vrba. I kvůli tomu je jedním z přátel projektu Díky, trenére.

juh

sdílet | Zpět