Partnerem trenérů mládeže je skupina ČSOB

16.10.2018

V České republice je mnoho trenérek a trenérů mládeže, kterým stojí za to říct díky. Již čtvrtý rok má možnost široká sportovní veřejnost poděkovat svému trenérovi mládeže za to, co dělá. Nadstavbou akce je vždy i vyhlášení Trenéra mládeže roku a ne jinak tomu bude i letos v sobotu 27. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. Letos se akce koná i za přispění finanční skupiny ČSOB.

Hlavní podstatou společenské akce Díky, trenére je ocenit ty trenéry, kteří přivedou ke sportu co nejvíce dětí a naučí je mít sport rády, smyslu pro povinnost a fair-play. Zároveň z nich vychová nejenom dobré sportovce, ale i dobré lidi. Přihlásit svého oblíbeného trenéra či trenérku mohl kdokoliv do konce dubna. Vlastně už nominací upozornil na trenéra i jeho schopnosti a veřejně mu tak poděkoval za jeho záslužnou práci s dětmi. Tu často trenéři vykonávají po pracovní době ve svém volném čase, o víkendech a často bez odměny. Nominací bylo přes 800. Do užšího výběru postoupilo 32 kandidátů a následně bylo vybráno TOP 16 trenérů mládeže. Minulý týden proběhlo vyhlášení TOP 8 postupujících, kteří se zúčastní klání o titul.

Letošní ročník také získal za nového týmového partnera skupinu ČSOB. „Líbí se nám myšlenka projektu, který přivádí děti a mladé lidi ke sportu a oceňuje ty, jež se o to zasluhují. Naši zaměstnanci si mohli pořídit sportovní tričko a díky tomu přispět finanční částkou spolku Díky, trenére. Rozhodli jsme se také udělat interní anketu, ve které zaměstnanci hlasují o největšího sympaťáka z řad trenérů. Trenér či trenérka s nejvyšším počtem hlasů od nás získá během finálového večera finanční odměnu,“ říká za skupinu ČSOB Jiří Vévoda, člen představenstva a vášnivý sportovec.

Sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou 3 ročníky. Její pořadatel, spolek Díky, trenére, dostal doposud tipy více než 3000 trenérů z 55 sportovních odvětví. Prvním vítězem se stal Michal Eisenkolb, který vychovává mladé florbalisty z pražské Sparty a v roce 2016 ho následoval trenér fotbalistů z Hodonína - Michal Bíza. A loňský titul získal opět fotbalista, tentokrát z Baníku Ostrava, Zdeněk Grygar. O letošním vítězi bude jasno na konci října.

„Díky, trenére poukazuje na záslužnou činnost tisícovek trenérů, která nemá ve společnosti takovou pozornost, jakou by měla mít. Mnozí z nich se věnují dětem z lásky k nim a ke svému sportu bez odpovídající odměny. Se vší skromností se pokoušíme alespoň částečně to napravit a věříme, že i díky skupině ČSOB získají trenéři mládeže opět větší pozornost, “ říká iniciátor a hlavní organizátor soutěže Petr Rydl.

Finále akce se koná 27. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně od 15.00. Vstup na akci je zdarma. Přijďte podpořit trenéry mládeže a užít si sportovně-společenský den. (Pozvánka na FB)

Sumář loňského ročníku:

mh

sdílet | Zpět