Nominace na trenéra mládeže se letos povedly. Poděkovali jste 300 trenérům!

11.05.2020

Hotovo. Evidujeme přes 300 nominovaných kandidátů na titul Trenér mládeže 2020. Kdo jím bude? Mějte trpělivost, ještě nás čeká několik kol...

Sportovně-společenská akce Díky, trenére funguje již šestým rokem opět za podpory finanční skupiny ČSOB, Nadace ČEZ a komunikační skupiny Konektor. Za cíl si bere zviditelnit práci lidí, kteří přivádí děti ke sportování. „Energii do projektu přivádějí právě nominace trenérek nebo trenérů ze všech možných sportů. Těch letos bylo přes třista. Moc si toho vážíme, je to 300 osobních poděkování konkrétním trenérům a trenérkám a tím všem trenérům dětí a mládeže,“ dodal Petr Rydl, organizátor a hlavní iniciátor Díky, trenére.

Spektrum sportů je rozmanité, nejvíce je trenérů ledního hokeje, dostalo se také na trenéry z jachtingu, golfu, mažoretek nebo třeba hokejbalu „Vítáme nadšence ze všech možných sportů. Čím více poděkování, tím lépe,“ doplnil Rydl.

Jak bude soutěž probíhat dál?

Na základě hodnocení naší komise a po konzultaci s jednotlivými sportovními svazy vybereme v průběhu června Top 16 trenérů. Tyto trenéry a trenérky poté objede náš štáb Díky, trenére, zajímat nás budou kandidáti v akci. O všech vybraných napíšeme články na náš web a natočíme krátký medailonek, který bude prezentován po různých sportovních webech. „Zajímat nás bude odbornost, příběh, osobnost a zanícení pro trénování dětí,“ doplňuje hlavní organizátor Rydl.

Finální osmička trenérů se ohlásí začátkem října. O měsíc později se pak uskuteční Den trenérů mládeže, tedy velkolepé finále celé akce - konkrétně 8. listopadu 2020 v Praze na Dni trenérů mládeže v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Trenéři během něho předvedou svá oblíbená cvičení, která mají za úkol zaujmout diváky a porotu. Důraz bude kladen na kvalitu tréninku a zapojení dětí. Ukázka každého trenéra bude trvat maximálně 8 minut. „Zvu všechny, ať se přijdou podívat, je to zážitek. Uvidíte, že děti sportují rády a trenéři s nimi dokáží neuvěřitelné věci. Nebudou chybět tradiční soutěže pro diváky, hudební vystoupení a sportovní osobnosti. Bojovat se bude o ceny v celkové výši 195 000 korun a hlavně o titul Trenér mládeže 2020,“ dodal Rydl.

Sledujte dále naše webové stránky a také naše profily na Facebooku a Instagramu, kde se vždy jako první dozvíte to nejaktuálnější.

Tým Díky, trenére.

Kdo nahradí hokejistu Davida Vinše na trůnu a získá titul Trenér mládeže 2020?

mh

sdílet | Zpět