Michal Eisenkolb, Michal Bíza, Zdeněk Grygar. Kdo bude čtvrtým Trenérem mládeže?

12.10.2018

Čtvrtým ročníkem letos pokračuje soutěž Díky, trenére, v rámci níž mohla celá široká veřejnost napříč všemi sporty poděkovat svým trenérům. V předchozích třech letech zvítězili muži a tento článek si ve zkratce připomene jejich vítězství.

Rok 2015

Premiérový ročník 2015 ovládl Michal Eisenkolb. Tento florbalový trenér pražské Sparty s více než desetiletou praxí byl zvolen z celkového počtu 1503 trenérů z 55 sportovních odvětví. Během finálového dne v Brně rozhodovala porota ve složení Zdeněk Haník (zakladatel Unie profesionálních trenérů při ČOV), basketbalová trenérka USK Praha Natálie Hejková, moderátor, herec, režisér a vášnivý sportovec Jakub Kohák, hlavní organizátor Petr Rydl.

Mezi finálovou desítkou upřednostnila trenéra sparťanských florbalistů před druhým Ondřejem Michálkem, hokejovým trenérem Děčína, třetí Ivanou Křístelovou, trenérkou sportovní gymnastiky ve Znojmě a čtvrtou Danielou Smutnou, trenérkou stolního tenisu z Plzně. Dle slov Hejkové o triumfu Eisenkolba rozhodla schopnost dokázat během krátké chvíle dostat děti na svou stranu. „Mám z toho velkou radost a obrovsky si toho vážím. Moc se mi to líbilo, od rána jsem byl nadšený z toho, co se tady dělo a jak to probíhalo. Nejlepší na tom všem je, že pro mě vyhrály děti, které jsem viděl poprvé v životě a které jsem si vylosoval,“ uvedl po vítězství vynálezce „míchačky“ Eisenkolb.

Rok 2016

Následující ročník 2016 status nejlepšího mládežnického trenéra získal Michal Bíza. Ve finále v hale na Podvinném mlýně vybrala fotbalového trenéra Hodonína porota Zdeněk Haník, Natália Hejková, Petr Rydl obohacená o hokejovou legendu Jiřího Holečka a minulého vítěze soutěže - Michala Eisenkolba. Mezi finálovou čtveřicí mimo něj byli badmintonista Jiří Frendl z Českého Krumlova, cheerleaders Nicole Kolářová, házenkářka Jaroslava Šmrhová z Plzně. V rámci her, během nichž měli trenéři ukázat své umění působit na děti, předvedl nejlepší zvolenou strategii, ale i obdivuhodnou míru improvizace vždy nejlépe právě Michal Bíza. „Jsem z toho dojatý. Hodně jsem se na všechno připravoval, abychom tady předvedli co nejvíce atraktivních prvků. Ve finále to bylo hlavně také o štěstí,“ zhodnotil své působení. Vedle příspěvku do klubu ocenil Michal i možnost pobytu v prestižním tréninkovém centru. „Chtěl bych se podívat asi do Arsenalu Londýn nebo Bayernu Mnichov. Je hlavně důležité, že taková akce vůbec vznikla. Po celém dnu jsem načerpal mnoho inspirace.“

Rok 2017

Fotbalový trenér zvítězil i v loňském ročníku 2017. Zdeněk Grygar působící v Baníku Ostrava přesvědčil nejlépe o svých kvalitách během finálového dne v Praze již tradičně obsazenou porotu, v níž tentokráte zasedal i hokejový metodik Zdeněk Vojta a poslední vítěz Michal Bíza. V závěrečných bojích předčil Dominiku Hýskovou z TJ Karate České Budějovice, Tomáše Jirků z HC Stadion Vrchlabí, Matěje Koňaříka z florbalového Zlínu Lions. Zdeněk zaujal především tím, jak v dětech dokázal rozvinout tvůrčí aktivitu. „Přiznám se, že jsem soutěže nechával hlavně na dětech. Řekl jsem jim, že jsou chytří a samy přicházely s podněty. Na všem jsme se domluvili,“ vysvětlil svou strategii. Po vítězství neskrýval pocity nadšení: „Mám pocit štěstí, nadšení a euforie. Za mě je to úžasná akce, která se dělá rovněž srdíčkem, láskou k tomu sportu. Jsem moc rád, že mě někdo nominoval a že si někdo všiml práce trenérů dětí a mládeže.“

Letošní ročník se také blíží do finále. Vybráno je již TOP 8 nejlepších trenérů. Samotné finále a vyhlášení Trenéra mládeže 2018 se pak uskuteční 27. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze.. Bude tentokráte vítězkou žena? Přijďte se podívat na vyvrcholení letošního ročníku. Startuje v 15.00 a vstup na akci je zdarma!

Seznam finalistů letočního ročníku ZDE.

MH

sdílet | Zpět