Logo symbolizuje spojení trenéra se svěřencem. Jak vznikalo?

01.02.2015

Nová soutěž Díky, trenére chce ocenit ty, kteří své svěřence umí nejen naučit kopat do míče, dobře plavat či zahrát forhend, ale přivedou je k trvalému sportování, mají k nim vřelý vztah a vedou je k fair play. V listopadu pořadatel společně s odbornou porotou vyhlásí Trenéra mládeže 2015. A jednou z cen bude i speciální soška, která se bude podobat oficiálnímu logu soutěže. To vymysleli designéři z kreativního studia REMEMBERSHIP_.

„Chceme, aby každý oceněný trenér dostal hezkou bustu, aby viděli, že jejich snaha má smysl. Sošku si pak může vystavit v klubu,“ doporučuje kreativní ředitel Petr Rubáček. „Nechceme, aby se z ceny stalo něco ve smyslu filmových Oscarů. Naše cena má symbolizovat upřímné poděkování.“

Hlavní logo soutěže Díky, trenére symbolizuje spojení trenéra a svěřence. „Koncepce nakonec vykrystalizovala do busty. Je to čisté a jednoduché zastoupení, ve které trenér tvoří půlku svěřence a zároveň svěřenec doplňuje trenéra. Soutěž je o tom doplňování,“ dodává autor loga Martin Kozák, jehož děda Jan Kozák patřil mezi opory basketbalového týmu Zbrojovka a s reprezentací Československa se zúčastnil dvou olympijských her.

Také Rubáček, který spoluzaložil Mladý ateliér, je se sportem spjatý. „Dělal jsem vodní slalom nebo florbal, dokonce jsem trénoval i malé caparty. Bohužel jsem musel ze zdravotních důvodů se sportem skončit,“ vysvětluje Rubáček.

juh

sdílet | Zpět