Kdo se stane Trenérem mládeže 2018? Finále v říjnu se blíží!

17.09.2018

Kdo se postaví po bok Trenérů mládeže uplynulých ročníků? Tedy Michala Eisenkolba, trenéra sparťanských florbalistů, Michala Bízy a Zdeňka Grygara, trenéra hodonínských mládežníků, respektive ostravských nadějí? Výsledek se dozvíme na konci října v Praze.

Finálová trenérská osmička, která se zrodí z více než 800 trenérů mládeže z různých sportovních odvětví nominovaných do soutěže jejich příznivci z celé republiky, se sejde v sobotu 27. října v Praze v aréně Sparta na Podvinném mlýně. „Finále pojímáme zároveň jako den věnovaný všem trenérům mládeže. Připomeneme jejich obětavou činnost a za ní jim poděkujeme,“ říká zakladatel a organizátor soutěže Petr Rydl.

Přes celé léto organizátoři objeli celkem 15 trenérů mládeže, kteří postoupili do užšího výběru. Trenérka házené, tedy zbývající do kompletní Top 16, svůj boj dobrovolně o postup vzdala. Kompletní seznam trenérů a jejich medailonky najdete ZDE.

„Když s mnohými trenéry mluvíme, neustále tvrdí, jak moc je potěšilo, že si na ně někdo vzpomněl a přihlásil je do naší soutěže. Berou to jako veřejné poděkování za čas věnovaný dětem. Za to, že je vedou k tomu, aby se sportování pro ně stalo v jejich životě samozřejmostí. Už se nemůžu dočkat finále. Všechna předchozí měla parádní atmosféru na ploše mezi malými sportovci i na tribunách, kde diváci obdivovali, co všechno je trenéři naučili,“ tvrdí Petr Rydl.

Do konce září pořadatelé vyhlásí finální Top 8. Vybraní trenéři budou mít za úkol připravit vystoupení pro diváky a porotu - ukázku tréninku nebo zajímavého cvičení trenéři předvedou se svým hudebním doprovodem a pokyny trenérů dětem budou rovněž slyšet. „Tím, že pokyny trenérů budou snímány mikrofony, bude publikum i porota více vtaženi do děje. Trenéři finalisté ukáží, co v nich a jejich svěřencích je,“ doplnil Rydl.

V hale Sparty na Podvinném mlýně trenéři předvedou osmiminutovou ukázku tréninku svých svěřenců. Čtyři z nich, kteří nejvíc zaujmou odbornou porotu, postoupí do užšího finále, v němž povedou děti ve třech speciálních soutěžích. A aby to neměli snadné, nebudou mít k ruce své svěřence, ale vylosují si je z kolektivu soupeřů. Kdo v napínavém klání ukáže nejlépe schopnost vést je, dočká se titulu Trenér mládeže roku 2018.

Loňský DTM ve zkratce:

sdílet | Zpět