Kdo bude jubilejním pátým vítězem soutěže Díky, trenére? Finále v listopadu se blíží!

02.10.2019

Kdo se postaví po bok Trenérů mládeže uplynulých ročníků? Tedy Michala Eisenkolba, trenéra sparťanských florbalistů, fotbalových trenérů Michala Bízy z Hodonína, Zdeňka Grygara z Ostravy a loňského vítěze - capoeristy Lukáše Nováka? Výsledek se dozvíme začátkem listopadu v Praze.

Finálová trenérská osmička, která se zrodí z více než 700 trenérů mládeže z různých sportovních odvětví nominovaných do soutěže jejich příznivci z celé republiky, se sejde v neděli 3. listopadu v Praze v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. „Finále pojímáme zároveň jako den věnovaný všem trenérům mládeže. Připomeneme jejich obětavou činnost a za ní jim poděkujeme,“ říká zakladatel a organizátor soutěže Petr Rydl. Letošním zpestřením finále bude vystoupení kapely Slza, divácká soutěž o poukázky do sportovního obchodu nebo např. autogramiáda Jakuba Koháka.

Přes celé léto organizátoři objeli celkem 16 trenérů mládeže, kteří postoupili do užšího výběru. Kompletní seznam trenérů a jejich medailonky najdete ZDE. „Když s mnohými trenéry mluvíme, neustále tvrdí, jak moc je potěšilo, že si na ně někdo vzpomněl a přihlásil je do naší soutěže. Berou to jako veřejné poděkování za čas věnovaný dětem. Za to, že je vedou k tomu, aby se sportování pro ně stalo v jejich životě samozřejmostí. Už se nemůžu dočkat finále. Všechna předchozí měla parádní atmosféru na ploše mezi malými sportovci i na tribunách, kde diváci obdivovali, co všechno je trenéři naučili,“ tvrdí Petr Rydl.

Začátkem příštího týdne pořadatelé vyhlásí finální Top 8. S výběrem pomáhá porota složená z opravdových odborníků:

Marian Jelínek, expert na kondiční a mentální přípravu, osobní trenér Karolíny Plíškové nebo v historii Jaromíra Jágra

Natálie Hejková, basketbalová trenérka USK Praha

Zdeněk Vojta, pedagog a metodik pro trénování dětí

Jiří Vévoda, člen představenstva ČSOB, vášnívý sportovec

Lukáš Novák, trenér mládeže 2018

Vybraní trenéři budou mít za úkol připravit vystoupení pro diváky a porotu - ukázku tréninku nebo zajímavého cvičení trenéři předvedou se svým hudebním doprovodem a pokyny trenérů dětem budou rovněž slyšet. „Tím, že pokyny trenérů budou snímány mikrofony, bude publikum i porota více vtaženi do děje. Trenéři finalisté ukáží, co v nich a jejich svěřencích je,“ doplnil Rydl.

V hale Sparty na Podvinném mlýně trenéři předvedou osmiminutovou ukázku tréninku svých svěřenců. Čtyři z nich, kteří nejvíc zaujmou odbornou porotu, postoupí do užšího finále, v němž povedou děti ve třech speciálních soutěžích. A aby to neměli snadné, nebudou mít k ruce své svěřence, ale vylosují si je z kolektivu soupeřů. Kdo v napínavém klání ukáže nejlépe schopnost vést je, dočká se titulu Trenér mládeže roku 2019.

Loňský ročník ve zkratce:

mh

sdílet | Zpět