Jak na trénink po delší pauze? Vyzkoušejte recepty trenéra mládeže

11.05.2020

Svět se sice zastavil, ale děti by neměly přestat sportovat. Zdravá mysl a tělo je přece u sportu důležitá. Velké procento rodičů však přiznává, že se děti v karanténě málo hýbou. Pravidelný pohyb samozřejmě chybí i samotným trenérům. Sportovní kluby ale zase pomalu začínají ožívat a jinak tomu není u trenérů mládeže. Jak tedy děti zapojit zase zpět do tréninku, aby se ho nelekly a měly radost ze sportu? V krátké reportéži vám pár cviků ukáže úřadující trenér mládeže 2019, David Vinš z HC Vimperk.

David je trenér na svém místě, během vynucené přestávky nelenil a vymyslel si denní Výzvy, kterými motivoval nejen své svěřence, ale zapojili se i rodiče a jiní trenéři. Odezva mu, na celkem 30 výzev, chodila z celé republiky. „Mám radost, že se to docela chytlo,“ usmívá se. Kompletní seznam Výzev najdete na jeho Facebooku.

Co ale připravit už větší skupině dětí? Důležitá je podle něj zábava. „Dynamický strečink je základ, dát na úvod pár her, abych je vtáhl do tréninku a mohly se těšit na další trénink.” dodává Vinš.

A jaké cviky a hry zařadit na první tréninky po delší době? Koukněte na reportážní video. Sportu zdar.

mh

sdílet | Zpět