Video: Vzkaz od Jakuba Koháka!

18.05.2017

Jakub Kohák, náš podporovatel, posílá vzkaz trenérům mládeže a všem nominujícím, kteří se účastní letošního ročníku. Nyní jsme ve fázi, kdy pročítáme všechny příběhy trenérů, kteří vyplnili náš dotazník a již brzy vyhlásíme Top 30 trenérů mládeže pro rok 2017.

Jakub Kohák je velkým sportovním fanouškem. Hraje fotbal, futsal, basketbal, hokej… Snad všechno. A v televizi se nejraději podívá na fotbalovou Barcelonu či tenis. Pro web Díky, trenére se známý umělec a režisér rozpovídal o svém nejoblíbenějším trenérovi z dětství:

„Pokud bych měl shrnout sportovní život a poděkovat někomu z mých trenérů, kterých bylo celkem dost, byl by to Jiří Konopásek, řečený Leši. Tuhle přezdívku si vybojoval, když byl sám aktivní basketbalista. Byl to prcek, malinký, ale byl oporou reprezentace. Myslím, že v té době vyhráli i medaili z mistrovství Evropy. Prostě výborný hráč, ale především vynikající člověk. Mně se pod ním moc dobře hrálo, měl k nám takový až otcovský přístup. Rád na něj vzpomínám, byl až jako foglarovský. Nevedl nás moc ke sportovním úspěchům, kterých jsme moc neměli, ale především k tomu, aby z nás byli dobří a čestní chlapci. A to se doufám odrazilo i na mém pozdějším životě a za to mu chci poděkovat. Trenére, děkuji, Leši...“

mh, juh

sdílet | Zpět