První část je u konce: Organizátoři hlásí přes 1000 nominací!

05.05.2017

Hotovo. Nyní už žádného trenéra nebo trenérku nenominujte. Brána se uzavřela. A organizátoři projektu Díky, trenére evidují přes 1000 nominovaných kandidátů na titul Trenér mládeže 2017. Kdo jím bude? Mějte trpělivost, ještě nás čeká několik kol...

Sportovně-společenská akce Díky, trenére funguje již třetím rokem. Za cíl si bere zviditelnit práci lidí, kteří přivádí děti ke sportování. „Energii do projektu přivádějí právě nominace trenérek nebo trenérů ze všech možných sportů. Těch letos bylo přes tisíc. Moc si toho vážíme,“ dodal Petr Rydl, organizátor a hlavní iniciátor Díky, trenére.

Největší zastoupení má tradičně fotbal, poté lední hokej, atletika nebo florbal. Ale zároveň dotazník vyplnilo hodně trenérek aerobiku, či trenéři z bojového umění. Spektrum sportu je rozmanité, dostalo se také na trenéry z tanečních klubů nebo parkouru. „Vítáme nadšence ze všech možných sportů. Čím více, tím lépe,“ doplnil Rydl.

Jak bude soutěž probíhat dál? Do konce měsíce organizátoři na základě odpovědí z dotazníku a po konzultaci s jednotlivými sportovními svazy vyberou Top 30. Ty poté objede štáb organizátorů, zajímat je budou kandidáti v akci. O všech vybraných se napíší články na webu www.dikytrenere.cz a natočí se krátký medailonek, který bude prezentován na webu TN.cz. „Zajímat nás bude odbornost, příběh, osobnost a zanícení pro trénování dětí,“ doplnil hlavní organizátor Rydl.

Finální desítka trenérů se ohlásí začátkem září. O měsíc později se pak uskuteční Den trenérů mládeže, tedy velkolepé finále celé akce. Trenéři během něho předvedou svá oblíbená cvičení, která mají za úkol zaujmout diváky a porotu. Důraz bude kladena na show a zábavnost vystoupení, které bude trvat maximálně 10 minut. „Cílem je udělat z trénování dětí atraktivní záležitost,“ dodal Rydl.

Krátký sestřih z posledního DTM.

sdílet | Zpět