Kdo bude třetím vítězem soutěže Díky, trenére? Finále v říjnu se blíží!

11.09.2017

Kdo se postaví po bok Trenérů mládeže roku 2015 a 2016 Michala Eisenkolba a Michala Bízy, vítězů dvou úvodních ročníků sportovně-společenské akce Díky, trenére? První z nich trénuje v Praze malé florbalisty, druhý v Hodoníně fotbalisty a oba zdobí umění přivést děti k pravidelnému sportování.

Finálová trenérská desítka, která se zrodí z více než 1000 trenérů mládeže z 23 různých sportovních odvětví nominovaných do soutěže jejich příznivci z celé republiky, se sejde v sobotu 14. října v Praze.

V hale Sparty na Podvinném mlýně trenéři předvedou osmiminutovou ukázku tréninku svých svěřenců. Čtyři z nich, kteří nejvíc zaujmou odbornou porotu, postoupí do užšího finále, v němž povedou děti ve třech speciálních soutěžích. A aby to neměli snadné, nebudou mít k ruce své svěřence, ale vylosují si je z kolektivu soupeřů. Kdo v napínavém klání ukáže nejlépe schopnost vést je, dočká se titulu Trenér mládeže roku 2017. Na finálovou čtveřici čekají ceny v hodnotě 140 tisíc korun.

„Finále pojímáme zároveň jako den věnovaný všem trenérům mládeže. Připomeneme jejich obětavou činnost a za ní jim poděkujeme,“ říká zakladatel a organizátor soutěže Petr Rydl.

„Když s mnohými trenéry mluvíme, neustále tvrdí, jak moc je potěšilo, že si na ně někdo vzpomněl a přihlásil je do naší soutěže. Berou to jako veřejné poděkování za čas věnovaný dětem. Za to, že je vedou k tomu, aby se sportování pro ně stalo v jejich životě samozřejmostí. Už se nemůžu dočkat finále. Obě předchozí měla parádní atmosféru na ploše mezi malými sportovci i na tribunách, kde diváci obdivovali, co všechno je trenéři naučili,“ dodává Rydl.

Ve druhé polovině září pořadatelé vyhlásí finální Top 10. Vybraní trenéři budou mít za úkol připravit vystoupení pro diváky a porotu. Ukázku tréninku nebo zajímavého cvičení trenéři předvedou se svým hudebním doprovodem a pokyny trenérů dětem budou rovněž slyšet. „Tím, že pokyny trenérů budou snímány mikrofony, bude publikum i porota více vtaženi do děje. Trenéři finalisté ukáží, co v nich a jejich svěřencích je,“ doplnil Rydl.

Loňský DTM ve zkratce:

mh

sdílet | Zpět